SOS Lasteküla sotsiaalkampaaniale reageeris ligi 100 inimest
Oktoobrikuus toimunud SOS Lasteküla ema ja/või isa otsimise sotsiaalkampaania näitas, et huvi perevanemaks saamise kohta on Eesti ühiskonnas küll olemas, kuid vajaka jääb põhjalikumast arusaamisest, kui suurt vastutust ja pühendumist nõuab vanemlike hooleta laste kasvatamine.
Ema ja/või isa otsimise kampaaniale reageeris ligi 100 inimest. Huviliste hulgas on nii paare kui ka üksikuid naisi ja mehi. Oma kodus laste kasvatamise vastu tundis neist huvi üle paarikümne vanema.
„Huvi kampaania vastu on elav ning suur rõõm on selle üle, et meiega on ühendust võtnud mitmed paarid ning samuti meesterahvad, kes näevad ennast SOS perevanema rollis. Oma kodus laste kasvatamise vastu on huvi tundnud üle paarikümne pere ning arvata võib, et see arv kasvab veelgi,“ ütles SOS Lasteküla personalijuht Signe Toom. „Samas jõudsime kampaania jooksul arusaamisele, et tegelikult ei teata päris hästi, mida kujutab endast vanemliku hoolitsuseta laste kasvatamine. Kui suurt pühendumist ning vastutust see töö nõuab ning samuti asjaolu, et seda tööd ei saa teha natuke ja paljude muude töökohustuste kõrvalt. Tihti nõuab see perevanemalt kannatlikkust ja jagamatut tähelepanu. Meie suureks rõõmuks on kampaania kaudu meieni jõudnud ka emad ja isad, kes tajuvad väga hästi selle ameti vastutusrikkust ja keerukust.“
Aktiivne kampaaniaperiood kestis ligi kuu aega ning selle eesmärgiks oli leida uusi perevanemaid, kes pakuksid hoolt ja tuge vanemlikust hoolest ilma jäänud lastele, tõsta laiema avalikkuse teadlikkust SOS perevanemate töö sisust ning teavitada üldsust, et SOS emaks või isaks saab hakata ka oma kodus.
Kõikide kandideerinutega võetakse novembrikuu jooksul ühendust. SOS Lasteküla perevanemaks saamine on pikk ja tõsine protsess. Sobilike kandidaatidega toimuvad mitmed intervjuud, töövarjuna osaletakse SOS Lastekülas töötava ema juures, läbitakse erinevaid koolitusi ning õppepäevi. Kogu protsessi eesmärgiks on jõuda selgusele, kas potentsiaalne ema või isa kandidaat on valmis ennast pühendama SOS perevanema vastutusrikkale tööle ning mil moel saab SOS Lasteküla uut ema või isa kõige paremini toetada.
„Südames loodame, et kõik emad ja isad, kes otsustavad vastu võtta perevanema vastutusrikka, kuid palju positiivseid emotsioone pakkuva töö, jäävad meiega aastateks ehk senikaua, kuni oleme suutnud koos üles kasvatada ning ellu saata ühe põlvkonna,“ lisas Signe Toom.
SOS Lasteküla on pakkunud vanemliku hooleta jäänud lastele turvalist ja armastavat kodu juba üle 20 aasta ning SOS Lasteküla kiire ja pidev kasvamine ongi tinginud tublide ja asjalike emade ja isade puuduse. Kokku elas 2015. aastal SOS Lastekülas 211 vanemliku hoolitsuseta last ning üks pere kasvatab lapsi oma kodus.
Tänasel päeval on SOS Lastekülal kodud Keilas, Põltsamaal, Narva-Jõesuus ning Juurus. 2017. aasta esimeses pooles avatakse kodud ka Kohtla-Järvel.
Lisainfot ema ja/või isa otsimise sotsiaalkampaania kohta leiab SIIT.