Avaleht Kultuur Swingtantsijad peavad swingtantsupidu
Swingtantsijad peavad swingtantsupidu

Swingtantsijad peavad swingtantsupidu

Juunikuu teisel laupäeval kogunevad suured ja väikesed swingtantsijad Tallinna Pirita Vaba Aja Keskusesse, et osaleda Eesti Swingtantsu Liidu poolt korraldataval iga-aastasel suurel swingtantsupeol.

Traditsiooniline suvealguse swingipidu kõigile swingtantsu harrastajatele leiab aset 13.juunil. Kell 12 algaval 11.korda toimuval swingtantsu võistlusel LINDY HOPI LAPSED näitavad oma tantsuoskusi 3 – 15a. lapsed Tallinnast, Harjumaalt ja Kagu-Eestist, teiste hulgas ka paar välisriikide esindajat. Lapsed tantsivad lindy hoppi partneriga nii improviseerides ette teadmata swingmuusika saatel kui esitades lavastatud showtantse, esinevad lavastatud grupitantsudega  ja improviseerivad soolotantsijana. Kõige huvitavam tõotab tulla lapse ja vanema paaristants, kõige meeleolukam aga improvisatsiooniline paristants loosi teel valitud partneriga, kus paari võivad sattuda väga erinevas eas ja erineva tantsukogemusega partnerid.  Selgitatakse välja 2015.a. parim lindy hopi laste tantsupaar. Lapsi on lubanud rõõmustama tulla ka Haribo karu, kes valib välja oma lemmikpaari.

Kui lastel tantsud tantsitud, jääb tantsupõrand kella 17st täiskasvanud swingiharrastajate päralt, kes annavad peole hoo sisse kiire tantsu maratoniga. Tantsupaarid tantsivad järjest kiiremaks muutuvate swingmuusikate saatel. Kui nobedaimate  tantsujalakeste selgumisega saab maraton peetud, astub lavale swingbänd Magusmari, et pakkuda muusikalisi väljakutseid swingjazzi tantsulahingus osalemiseks. Tegemist on soolo swingi ehk üksi tantsimisega ja tants peaks muusikaga kokku sobima kui sukk saapaga. Päeva kulminatsiooniks on 14.korda peetavad tantsutalgud JAAK JA JUULI, kus tantsupartner selgub erinevate mänguliste ülesannete täitmisega või lihtsalt loosi teel. Paaris tantsima satuvad tihtilugu täiesti võhivõõrad, kes kunagi varem pole omavahel tantsinud. Koostantsu sujumiseks tuleb meestantsijatel näidata juhtimis- ja naistantsijatel järgimisoskusi. Tantsutalgute käigus selgitatakse Eesti parim lindy hopi mees- ja naistantsija ehk Eesti lindy hopi Jaak 2015 ja Eesti lindy hopi Juuli 2015.

Kõik huvilised on Pirita Vaba Aja Keskusesse oodatud nii toimuvat jälgima kui ise tantsima kogu päeva jooksul.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga