1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Tallinn Music Week
Tallinn Music Week

Tallinn Music Week

TMW toob igal aastal Tallinnasse kokku olulised tegijad – produtsendid ja mänedžerid kogu maailmast, et eesti muusikaelu puudutav teave ei jääks ainult asjaosaliste endi teada. Publikul avaneb hea võimalus saada ülevaade eesti popmuusika hetkeseisust.

Aprilli esimesel nädalavahetusel muutuvad Tallinna olulisemad muusikaklubid, teatri- ja kontserdisaalid, baarid ning kohvikud taas muusikasõpradest ja artistidest kihavaks festivalitandriks. Juba viiendat korda pealinna vallutaval talendifestivalil “Tallinn Music Week” astub tänavu üles 233 artisti 20 riigist, neist 165 esinejat Eestist.

TMW üha rahvusvahelisemaks ja mitmekülgsemaks muutunud esinejate rivi on viie aasta tagusega võrreldes pea neljakordistunud ning muusikastiilide skaala ulatub klassikalisest muusikast pungini, folgist metali’ni ja džässist dubstep’i ning hiphopini. Eksootilisemate külalistena saab teiste seas näha grafitikunstnikest dubstep’istaare 3421 Iisraelist, ainulaadset kunstrokk-folktriot FolkMashina Valgevenest ning trompetivirtuoosi Adan Delgado Illadat Hispaaniast. Gruusiast saabub tosinapealine meeskoor Iberi Choir ning Burjaatia vabariigist traditsioonilist mongoolia ja burjaatia muusikat esitav kollektiiv Namgar.

Rahvusvaheliselt juba tuntumaist nimedest astuvad festivalil üles meloodilise indie punt Me and My Drummer Berliinist, tantsulise elektroonika piire nihutav Euroopa festivalide lemmik Rangleklods Taanist ja suurtele rahvusvahelistele lavadele lennutatud plikade elektro-punk duo LCMDF Soomest. Põhjanaabrite seast on TMW kavasse sel korral pääsenud koguni 26, Venemaalt ja Leedust 6 ning Taanist ja Suurbritanniast 5 artisti.

Tänavusel festivalil tähistab oma 15. sünnipäeva ka ülemaailmne produtsentide, DJ-de, vokalistide ja muusikaentusiastide iga-aastane töötuba Red Bull Music Academy, tuues oma sünnipäevaprogrammis piduliste ette nii kohalikud nimed, kes läbi aastate Academy üritustel üle maailma esinenud, kui ka Ühendkuningriigi drum’n’bass’i ja breakstep’i legendi DJ Zinci. Rock Cafes toimub taas kahel õhtul ja kahes saalis võimas Tuborg Music Club, kus valikule lõuna- ja põhjanaabrite staaridest sekundeerivad kohalikud popartistid. Teist aastat esitleb kinos Sõprus oma programmi ka Positivus festival koos Läti plaadifirmaga I Love You Records.

Oma käekirja tutvustavad ka kohalikud ja välismaised plaadifirmad. 4. aprillil esitlevad oma artistivalikut Von Krahlis Eesti juhtivad indie-leibelid Eesti Pops ja Seksound ning 5. aprillil Sõpruses mainekas Briti plaadifirma Fat Cat Records. 6. aprillil leiab restoranis Aed aset Hea Uue Heli õhtul toimuv Soome tunnustatud eksperimentaalse muusika plaadifirma Fonal Records esitluskontsert ning Stalker festivali osana esitleb uus Eesti plaadifirma Asfaldiulmad oma esimest väljaannet, milleks on mitmeid festivalil üles astuvaid Eesti kollektiive koondav kogumikplaat.

Koostöös oma pikaajalise partneri Skype’iga jätkab festival viiendat aastat “Skype’s Go Change the World Award” auhinna üleandmist ühele Eesti artistile. Võitja valivad välja Tallinn Music Weeki delegaadid ja välispressi esindajad koos Skype’i meeskonna ja publikuga. Auhinnavääriline artist peab omama värskeid ideid ja uuenduslikku DNA-d, olema originaalne, silmapaistev ja ka piisavalt professionaalne, et lüüa läbi rahvusvahelisel areenil. Skype’i auhind pannakse välja konkreetse eesmärgiga – pakkuda võitnud artistile võimalust oma karjääri heaks midagi vajalikku korda saata. Maineka tiitliga kaasneb rahaline auhind 3500 eurot.

Festivaliprogramm on valminud koostöös oluliste Eesti muusikaorganisatsioonidega: Raadio 2, Rada7.ee, Rock Cafe, Lejal Genes, Hard Rock Laager, Pigfarm Music, Made In Baltics management, Viljandi pärismusmuusika festival, Jazzliit ja Jazzkaar, Stalker festival, World Clinic, Manka Boutique Pop festival, Elwood Muusik, Hea Uus Heli, Eesti Heliloojade Liidu festival Eesti Muusika Päevad, Pille Lille Muusikute Fond, Eesti Interpreetide Liit ja Eesti Muusika Arenduskeskus.

Jätkub ka linnalava programm, mis toob festivalimelu Tallinna raamatu- ja plaadipoodidesse, galeriidesse ja kohvikutesse pealelõunaste tasuta kontsertidega.

Eelmisel aastal võttis TMWist osa 11 200 muusikasõpra, sel aastal ootame külalisi ka Lätist, Venemaalt ja Soomest. Festivali kodu, keskus ja ametlik hotell on Nordic Hotel Forum.

Suurtoetajad: Skype, Nordic Hotel Forum, EMT
Toetajad: Red Bull Music Academy, Tuborg Music Club
Partnerid: ERR, Raadio2, Delfi, Rada7.ee, Viru Keskus, EMAK, garage48, ISIC
Rahastajad: Kultuuriministeerium, Majandusministeerium, Kultuurkapital, Ameerika saatkond, EAS / Euroopa Regionaalarengu Fond

Head Uudised GoodNews