Tallinn pakub talvevaheajal noortele rohkelt käelisi ja kunstilisi tegevusi
23. detsembrist 5. jaanuarini kestev koolivaheaeg pakub põnevaid töötube meisterdamistest kultuuriprogrammide ja talvelaagriteni.
Tallinna abilinnapea Aleksei Jašin sõnas, et tänavused pühad, mis langevad nädala keskele, pakuvad koolivaheajal võimalust pikemaks puhkuseks ning pere ja lähedastega koos olemiseks, rõhutades samas, et pimedal ajal on oluline hoolitseda vaimse tervise eest ja leida viise meeleolu hoidmiseks. „Piisav uni, tasakaalustatud toitumine ja regulaarne füüsiline aktiivsus loovad tugeva aluse heaolule. Samuti tasub võtta osa Tallinna koolivaheaja programmis pakutavast, veeta hetki looduses, tegeleda meeldivate hobidega, lõõgastuda ning hoida lähedasi suhteid pere ja sõpradega, mis kõik aitavad vähendada stressi ja tõsta tuju ning on ka noort arendavad,“ ütles Jašin.
Piisav uni, tasakaalustatud toitumine ja regulaarne füüsiline aktiivsus loovad tugeva aluse heaolule.
Tallinna loomaaias saab talvevaheaja vältel vaadata Heiko Kruusi fotonäitust „Liiga palju elevante?“, mis tutvustab Aafrika savannis elavate väljasuremisohus elevantide ja teiste loomade elu. Lisaks saavad külastajad jõulupühadest aasta lõpuni kõrvalt vaadata haspelkarude, senegali gaalagode, hallhülgete, surikaatide, amuuri tiigri jt loomade toitmist.
Tallinna raamatukogudes ootavad kuni 18-aastaseid mõnusad lugemispesad, raamatuklubid, meisterdamised, lauamängude kohtumised, eesti keele ringid jne. Nõmme raamatukogus lahendatakse talviseid nuputamisülesandeid ja mängitakse lauamänge. Laagna raamatukogus meisterdatakse jõulukaarte ja linnusöötureid. Nurmenuku raamatukogus saavad 5-7aastased osaleda 28. detsembril toimuvates lugemismängudes. Kalamaja raamatukogus meisterdatakse 28. detsembril koos 7-16aastastega vineerist mosaiikpilte.
Nukuteatrimuuseum kutsub 3-6aastaseid 4.-5. jaanuaril muuseumimängule „Alice ja muuseumi imedemaa“, kus kohtutakse erinevate raamatutegelastega. Koos kaunistatakse Ärtu Emanda roosiaeda, keedetakse lumepallisuppi ja mängitakse kroketit. Mäng lõpeb Märtsijänese ja Kübarsepa teepeoga, kus iga osaleja saab meisterdada endale meelepärase Imedemaa tegelase. Kadrioru kunstimuuseumis saavad 4-14aastased meisterdada kinkekarbikesi ja aknakaunistusi, kuulata jõulude kujutamise traditsioonidest Euroopas läbi sajandite ning osaleda mängulises jõululugu tutvustavas ringkäigus.
Põhja-Tallinna noortekeskuses toimub 27. detsembril animeklubi, kus 7-26aastased saavad vaadata animeid ning jagada oma teadmisi ja huvi animekultuuri vastu. 30. detsembril külastatakse ühiselt Kalev Spa veekeskust, kus saab lõbusalt aega veeta. Valdeku noortekeskuses õpitakse 30. detsembrist 3. jaanuarini lauamänge mängima ning aidatakse luua noortekeskuse välisvabatahtlike seina.
Free flow studio pakub jaanuari esimesel nädalal tantsu- ja laulutunde alates 5. eluaastast. Õppida saab erinevaid tantsustiile nagu hih-hop, vogue, jazz-funk, heels, k-pop, breiktants, ballett jne. Lisaks on võimalik võtta hääleseade ja pilliõppe tunde. Eesti tantsuagentuur korraldab 3.-4. jaanuaril 7-aastastele ja vanematele tantsuhuvilistele „Talveintensiivi“, mis hõlmab loomelaborit, töötubasid ja õhtuseid üritusi.
Koit tantsukooli 2.-3. jaanuaril toimuv akrobaatika ja trikikool annab 6–14aastastele võimaluse omandada oskusi nii algajatele kui ka edasijõudnutele. MTÜ Happy classes steam 2.-3. jaanuaril Viimsis toimuvas lumelaua ja inseneeria linnalaagris saavad 7-11aastased arendada lumelauaspordi oskusi ja inseneeria teadmisi. Samadel kuupäevadel toimuv OÜ Happy days travel talvelaager Nelijärvel pakub 7–13-aastastele matkamis-, uisutamis- ja kelgutamisvõimalusi. Eesti loodusmuuseumi 3. jaanuaril toimuv linnalaager ootab 1.–4. klassi õpilasi uurima, kuidas metsloomad talve üle elavad, kuhu rändavad Eesti linnud ja mida talvituvad linnud oma toidulaualt leida võivad.
Vaheaja tervikliku programmi ja tegevustesse registreerimiseks vajaliku info leiab siit.