1. Avaleht
  2. Loodus
  3. Tallinna Botaanikaaias esitletakse neljapäevast pühapäevani säntpooliaid
Tallinna Botaanikaaias esitletakse neljapäevast pühapäevani säntpooliaid

Tallinna Botaanikaaias esitletakse neljapäevast pühapäevani säntpooliaid

18.-21. mail kell 11.00-19.00 on Tallinna Botaanikaaias traditsiooniline säntpooliaid ja teisi gesneerialisi tutvustav näitus. Toimub ka taimede müük. Näitusel on võimalik saada konsultatsiooni gesneerialiste kasvatamise kohta ning näidatakse õppefilme gesneerialistest ja nende kasvatamisest kodustes tingimustes. Žürii valib näituse kauneima taime.

“Maailmas on aretatud enam kui 20 000 sorti säntpooliaid,” märgib näituse kuraator, Tallinna Botaanikaaia botaanik Urmas Laansoo. “Tuntakse liht- ja täidisõielisi, tähtja õiega, kurruliste ja roheliste kroonlehtedega sorte.”
Laansoo sõnul tuleb näitusel esitlemisele ligi 250 sorti säntpooliaid ja teisi gesneerialisi. Muuhulgas saab näha kaljuhepikut (Petrocosmea), sinningiat (Sinningia), sipelgalille (Codonanthe), leitselille (Achimenes), punahuult (Aeschynanthus), vasklehikut (Episcia), urnõit (Nematanthus) ja õnnekannu (Chirita).

Säntpoolia (Saintpaulia) perekonda gesneerialiste (Gesneriaceae) sugukonnas kuulub viimastel andmetel 20 liiki taimi Ida-Aafrikas. Looduslikult kasvavad säntpooliad Tansaanias Usambara mägedes ja Keenia lõunaosa kaljudel ning rannikumetsa sammaldunud kividel. Esimest säntpooliat kirjeldati 1893. aastal.

Tallinna Botaanikaaia säntpooliate näitus valmib koostöös erakollektsionääridega. Näituse ajal müüakse säntpooliate haruldasi sorte, juurdunud lehepistikuid, neile sobilikku mulda ja eriväetist.

Alates 1. maist on Tallinna Botaanikaaed avatud iga päev kell 10.00-19.00. Palmimaja on avatud kell 11.00-19.00. Botaanikaaia päevapilet suvehooajal on 6 eurot, sooduspilet 3 eurot. Seoses ehitustöödega on soovitatav botaanikaaeda saabumiseks eelistada ühistransporti või taksot.

Head Uudised GoodNews