Avaleht Kultuur Tallinna linnavolikogus saab kuulata Astrid Lindgreni jõululugusid
Tallinna linnavolikogus saab kuulata Astrid Lindgreni jõululugusid

Tallinna linnavolikogus saab kuulata Astrid Lindgreni jõululugusid

Sel laupäeval, 7. detsembril toimub kella 10-14 Tallinna linnavolikogus (Vana-Viru 12) muinasjutuhommik lastele. Külla tulevad kirjanikud Ilmar Tomusk ja Kadri Hinrikus, näitleja Karmo Nigula loeb ette Astrid Lindgreni jõululugusid ja süüakse pannkooki. Üritus on tasuta!

Eelkõige 5-10-aastastele lastele mõeldud linnavolikogu muinasjutuhommik toimub vastavalt vanusele kahes osas: 5-7-aastased lapsed on oodatud kell 10.00-12.00, 8-10-aastased kell 12.00-14.00. Lapsevanemad saavad samal ajal kuulata Tallinna ülikooli keeleteaduse doktorandi Andra Küti lühiloengut „Lapse keeleomandamine ja kuidas seda toetada“.

Tallinna linnavolikogu esimehe Tiit Teriku sõnul soovib volikogu linnarahvale rohkem avatud olla. „Töötab ju linnavolikogu vanalinna ja kesklinna piiril asuvas 140 aastat tagasi valminud omaaegses uhkes linnavillas, kuhu iga päev võib-olla tavakodanik ei satu. Sellest tekkiski mõte pakkuda jõulude eel lastega peredele toredat tegevust ning seeläbi ka volikogu väärika ajalooga hoonet tutvustada,“ rääkis Terik.

Muinasjutuhommikul räägivad kirjanikud Ilmar Tomusk ja Kadri Hinrikus oma raamatutest ning vastavad pisikeste raamatusõprade küsimustele. Draamateatri näitleja Karmo Nigula loeb lastele ette aga Astrid Lindgreni raamatutest tuttavaid jõululugusid.

Muinasjutuhommikut korraldab Tallinna linnavolikogu koostöös erahuvikooliga Keeleilu. Üritus on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine, mida saab teha e-kirja teel hommik@tallinnlv.ee.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga