Home Kunst Fotograafia Tallinnas näeb fotosid kuulsate muusikavideote lavastajalt
Tallinnas näeb fotosid kuulsate muusikavideote lavastajalt

Tallinnas näeb fotosid kuulsate muusikavideote lavastajalt

Fotografiskas saab külastada 3. septembrist näitust Nick Brandtilt, kes lavastas Michael Jacksoni videod “Earth Song” ja “Stranger In Moscow” ning Whitney Houstoni “I Have Nothing” ja “I Will Always Love You”.

Väljapanek koosneb fotoseeriatest “See tühi maailm” ja “Meile jääb vaid tolm”. Esindatud on ka mõned varasemad tööd. Kunstnik käsitleb inimese hävitustööd Ida-Aafrika looduse kallal ja näitab maailma, mille on üle võtnud amokki jooksev arendamine. Brandt loodab oma tööga tõsta teadlikkust käimasolevast hävingust. Seda tehes saavad vaatajad ise otsustada, kas neil on energiat tegutsemiseks, et me saaksime siiski ära hoida inimkonna tegevuse halvimaid tagajärgi.

“Ma arvan, et paljud tunnetavad seda tohutut ülekohut või siis on nad selle suhtes tundetuks muutunud. Me kõik saame olla osa paremast, inimlikumast, kaastundlikumast ja jätkusuutlikumast valikust sellel planeedil, mõni väiksel ja teine suurel määral, aga meist igaühe tegevus loeb. Jõuame veel päästa kriitilise tähtsusega ökosüsteeme ja arvutult elusid,” sõnab Brandt, vaadates siiski lootusrikkalt tulevikku.

„Meil on väga hea meel näidata Tallinna Fotografiskas Nick Brandti loomingut ja olla esimene, kes antud näitust rahvusvahelises Fotografiska võrgustikus näidata saab. Tegemist on massiivse näitusega, mis muudab teema vastuvõtmise ja hinge pugemise veelgi võimsamaks,” kirjeldab näitust Fotografiska kaasasutaja ja näituste juht Maarja Loorents. “Oma töödes muudab ta sünguse ja meeleheitlikkuse teravaks ja valusaks iluks. Loomulikult pole oluline ainult pilt vaataja ees, vaid ka lugu selle taga, nagu kõigi Fotografiskasse jõudvate tööde puhul. Loodusest hoolimine, vastutustundlikkus, jätkusuutlikkus ja teadlikuma maailmapildi loomine – need märksõnad seovad Nick Brandti ja Fotografiskat.”

2010. aastal asutas Brandt mittetulundusühingu Big Life Foundation. Praegu on selle kaitse all ligi 650 000 hektarit ökosüsteeme ja metsikuid alasid Ida-Aafrikas. Ühing annab tööd ligi 500 kohalikule, sealhulgas üle 300 loodusvahile.

Näitus “See tühi maailm. Meile jääb vaid tolm” on avatud 20. veebruarini. Näitust täiendab Nick Brandti lühifilm “Inherit the Dust”.