1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Muusika
  4. TALVEJAZZ I Janno Trump musitseerib Nils Landgreniga
TALVEJAZZ I Janno Trump musitseerib Nils Landgreniga

TALVEJAZZ I Janno Trump musitseerib Nils Landgreniga

Kontserthooaeg Talvejazz 2022 toob kokku Eesti muusikud nende unistusteartistidega, andes sel moel tiivad uueks loominguliseks lennuks ja värskeks vaateks oma muusikale.

Talvejazzi fookuses on rahvusvaheliste artistide ja Eesti artistide koostööd. Talvejazzi avakontserdiks toovad korraldajad Eestisse Rootsi helilooja, laulja ja multiinstrumentalist Nils Landgreni, kes musitseerib Janno Trumpi kokkukutsutud ja kuulajate südamed võitnud 10-liikmelise gruuvikoosseisuga JT Conception. Nils Landgren on muusik, kel on ülirikkalik kogemustepagas erinevates jazzistiilides ja kes on lahkesti nõus seda nooremate mõttekaaslastega jagama.

Tromboonimängija Nils Landgren esines oma ansambliga esmakordselt 1997. aasta Jazzkaarel ning 2014. aastal tõi ta festivalile rahvusvahelise koosseisu, kus Eestit esindas armastatud saksofonist Raivo Tafenau. Sealt edasi on Eestis veel mitmeid projekte teoks saanud legendmuusiku osavõtul, viimati esines punase trombooniga jazziäss läinud suvel Haapsalus TAFF:Festil, kus bändis osales ka Eesti juhtivaid funkmuusikuid bassist ja helilooja Janno Trump. Nüüd musitseerivadki nad koos JT Conceptioniga, esitades nii Janno Trumpi kui ka Nils Landgreni parimaid palu. Kontserdid 26. veebruaril Fotografiska Tallinnas ja 27. veebruaril Eesti Rahva Muuseumis Hurda saalis.

Helilooja ja kontrabassimängija Mingo Rajandi nopib seekord uusi kogemusi maailmamuusika ja jazzivallast, kutsudes musitseerima Iraagi päritolu muusiku Osama Abdurasoli ja Belgia tuntud klarnetisti-saksofonisti Mattias Laga. Mingo Rajandi pälvis 2020. aasta jazziauhindade jagamisel aasta jazzihelilooja tiitli. Ta on alati huvi tundnud erinevate (muusika)kultuuride ja mitmete stiilide vastu, olgu selleks siis jazz, kaasaegne muusika, vabaimprovisatsioon või muusika põimumine teiste kunstivormidega. Momendil tegutseb ta aktiivselt omanimelise kvintetiga, improkollektiiviga The Free Musketeers ja Trio Maagiga.

Talvejazzil on Mingo Rajandi muusika mustritesse lisandumas eksootilisi värve. Mingo ja Osama Abdurasol kohtusid möödunud aastal Gentis ning avastasid, et nende maailmavaated ja muusikalised ideaalid klapivad. Osama on multiinstrumentalist, kunstnik ja helilooja, kelle peamiseks väljendusvahendiks on qanun, ka araabia harfiks kutsutud, maailma üks iidsemaid pille. Mattias Laga lisab hõrke improvisatsioone oma pillidel. Kolme muusiku helimaailmade kohtumine saab olema põnev kogemus muusikuile ja kindlasti ka kuulajaile. Kontsert toimub 5. märtstil Kumu auditooriumis.

Head Uudised GoodNews
tags: