Avaleht Kultuur Talveooper kutsub ooperisõpru Jõulukuu esimesel päeval Tartu Jaani kirikusse
Talveooper kutsub ooperisõpru Jõulukuu esimesel päeval Tartu Jaani kirikusse

Talveooper kutsub ooperisõpru Jõulukuu esimesel päeval Tartu Jaani kirikusse

Muusikute fond PLMF kutsub Jõulukuu esimesel päeval Tartu Jaani kirikusse suurepäraste lauljate esituses osa saama ooperi-võlumaailmast!

Selle aasta Talveooperi teine kostümeeritud kontsert-etendus Tartu Jaani kirikus toimub 1. detsembril kell 18.00, esinevad sopran Maria Veretenina ja bass-bariton Pavlo Balakin. Klaveril saadab lauljaid Piia Paemurru. Õhtut juhivad Pille Lill ja Alar Haak. Kõlavad tuntud aariad ja duetid heliloojatelt Händel, Mozart, Rossini jt. Talveooperit korraldab Muusikute fond PLMF.

Maria Veretenina. Foto: PLMF

“Soovime tuua Tartumaa inimesteni sütitavat ooperimuusikat,” ütleb muusikute fondi juht Pille Lill. “Meie parimate ooperisolistide esituses avaneb kuulajatele Jaani kirikus tõeliselt kaunis ooperi-võlumaailm!”

Kontsert-etendusel esinejad Maria Veretenina ja Pavlo Balakin on mõlemad tuntud ooperisolistid ja pakkunud publikule rõõmu nii Teatris Vanemuine, RO Estonias kui ka paljudele Eesti ja välismaa ooperi- ja kontserdilavadele. Pille Lill ja Alar Haak tutvustavad esitamisele tulevaid autoreid, kelle seas on Händel, Verdi, Rossini, Donizetti, Mozart, Puccini, Offenbach, Gounod, Bellini ning räägivad teoste saamisloost ja muud huvitavat ooperimaailmast.

Pavlo Balakin. Foto: PLMF

Talveooper loodi Muusikute fondi PLMF algatusel 2020. aastal eesmärgiga populariseerida ja aidata kaasa ooperižanri tutvustamisel laiemale publikule. Idee kasvas välja Suveooperist, mille etendused toimuvad suviti Tallinnas, Katariina Kirikus.

Noorteprogrammi raames viiakse läbi Tartu koolidele vaba sissepääsuga Talveooperi etendus Tartu Jaani kirikus 1.12 algusega kell 15.

  • Piletid 10/5€ on müügil kohapeal ja Piletilevis.
  • Talveooperit toetab Tartu Linnavalitsus.
  • FB sündmus on nähtav siin.