
Täna algas Tallinnas Euroopa üks suurimaid tehnoloogiafestivale Latitude59
Täna algas Tallinnas Baltimaade ja Uus-Põhjala regiooni kõige rahvusvahelisem ning mõjukaim iduettevõtluse ja tehnoloogiakonverents Latitude59. President Alar Karis rõhutas oma avakõnes, et digitaalne innovatsioon aitab kaasa tugevama ja vastupidavama Euroopa kujundamisele.

13. korda toimuv Latitude59 on Kultuurikatlasse kokku toonud enam kui 3000 osalejat 70 riigist, kelle hulgas on üle 900 iduettevõtete esindaja ning 20 riiklikku delegatsiooni. Investoreid osaleb sel aastal üle 700 erinevatest riikidest üle maailma.
Tänavuse Latitude59 põhiteemadeks on eetilisus ja perspektiiv uute tehnoloogiate arendamisel ja innovatsiooni loomisel.
Latitude59 tegevjuht Liisi Org sõnas, et Latitude59 paneb Tallinnasse kokku tulnud startup- kogukonnad arutlema tehnoloogiaga kaasas käiva vastutuse üle. “Rohkem kui kunagi varem vajame inimesi, kes on valmis julgelt esile astuma, kes mitte ainult ei räägi, vaid tegutsevad ning ei jää vait. Samas vajame ka perspektiivi ning erinevaid vaatenurki, sest vaadete mitmekesisus võimaldab näha väljapoole omaenda mulli,” ütles Org oma avakõnes.

Sel aastal keskendub Latitude59 kaitseteemadele ning Euroopa kaitsevõimele. “Kaitse ei ole lihtsalt teema – see on signaal. Koos oma partneritega avame arutelu selle üle, mida tähendab rahastada, ehitada ja kasvatada tehnoloogiaid, mis kujundavad meie ühist tulevikku julguse, hoolivuse ja vastutustundega,” lisas Org.
President Alar Karis rõhutas avamisel tehnoloogia kandvat rolli nii igapäevaelu parandamisel kui ka turvatunde suurendamisel ning tugevama ja vastupidavama Euroopa kujundamisel. “Kui me kasutame andmeid targalt, saame teha arukamaid avalikke otsuseid, automatiseerida protsesse ja pakkuda inimestele paremaid tulemusi. See ei tähenda privaatsusest loobumist. See tähendab, et valitsemisviisi kaasajastades oleme nutikad, turvalised ja austame oma õigusi,” ütles ta ning kutsus üles mõtlema, kuidas saab tehnoloogiat kasutada turvatunde suurendamiseks ning kuidas saab digitaalne innovatsioon aidata kaasa tugevama ja vastupidavama Euroopa kujundamisele.
Kui me kasutame andmeid targalt, saame teha arukamaid avalikke otsuseid, automatiseerida protsesse ja pakkuda inimestele paremaid tulemusi.
Latitude59 toimub sel aastal Tallinnas 13. korda ning aastatega on see kohalikust konverentsist välja kasvanud Baltimaade ja Uus-Põhjala regiooni kõige rahvusvahelisemaks ja mõjukaimaks tehnoloogiasündmuseks, mis on laienenud ka Aasiasse ja Aafrikasse.

21.–23. mail toimuv Latitude59 toob sel aastal lavadele senisest suurema, julgema ja mõjuvõimsama programmi ning lennutab Tallinnasse maailma kuumimad tehnoloogia- ja iduettevõtluse liidrid. Latitude59 lavadele astub tänavu 170 esinejat.
Esmakordselt esineb Eestis ookeanide plastikprügist puhastaja ning maailma üks tuntumaid keskkonnainnovatsiooni loojaid Boyan Slat, kes arutleb Latitude59 pealaval ettevõtluse ja keskkonnaprobleemide üle koos Bolti asutaja Markus Villiguga. Lisaks saab Latitude59 pealaval kuulata ka maailmakuulsat urbanisti ja linnaarengu visionääri Charles Landry`it, kes arutleb loovuse ja innovatsiooni üle linnaruumi arendamisel investor Taavet Hinrikusega.
Latitude59 kulminatsiooniks kujuneb traditsiooniline iduettevõtete konkurss, mille finaalis asub võistlema kuus idufirmat Eestist, Lätist ja Leedust. Tänavuse konkursi peaauhinnaks on kuni poole miljoni euro suurune sündikaadi investeering, mille panid välja Eesti, Läti ja Leedu äriinglite võrgustikud EstBAN, LatBAN ja LitBAN.