Avaleht Kultuur Täna esietendub Pokumaal Aidi Vallingu „Päikese kodu“
Täna esietendub Pokumaal Aidi Vallingu „Päikese kodu“

Täna esietendub Pokumaal Aidi Vallingu „Päikese kodu“

Fotod: Nele Hendrikson

Spetsiaalselt Pokumaal etendamiseks loodud Aidi Valliku lauludest läbipõimunud näidendit „Päikese kodu“ mängitakse 8.-16. detsembril Pokukoja maaligaleriis. Ruum, kus muidu eksponeeritakse Edgar Valteri värviküllaseid maale, on pokukalendri soojade soovide aja saabumise puhul muudetud erilaadseks lavaks, millel toimuvat mahub korraga jälgima umbes 50 inimest.

Näidend pajatab loo väikesest poisist nimega Kaur, kes ühel päeval avastab, et päike on kuhugi kadunud. Poisi järjest murelikumaks muutuvat meelt kasutab aga kohe ära Vanatühi, kes õnneks pole siiski pole ainus, kes päikese kohta midagi teab. Pärast väikest metsaseiklust ja kohtumist Puuko endaga, jõuab noormees lõpuks siiski rõõmsama ning pisut targemana koju tagasi.

Armas koguperelugu paelub nii väikesi kui suuri. Lavastaja Jaan Willem Sibul ütleb, et tehes etendust lastele, ei tohi kunagi unustada täiskasvanuid – ka neil peab huvitav olema: „Suured lihtsalt märkavad teisi asju kui lapsed ja see ongi loomulik.“

Etenduses teevad näitlejatena kaasa Vanemusie teatri kutselised näitlejad Peeter Volkonski, Merle Jalakas ja Karl Edgar Tammi. Etenduse on lavastanud Jaan Willem Sibul, kunstnik Silver Vahtre, muusika kirjutanud Toomas Lunge.

Pärast etendust jätkub soojade soovide aja eriprogramm: võimalik lasta omale teha väike näomaaling, meisterdada talvist karva pokusid ning kaunistada piparkooke. Neid, keda meelitab talvine mets, ootavad Pokumaa matkarajad ning tõrvikutega valgustatud Padasoomäe vanad taluhooned. Etenduste vaheaegadel loetakse kamina ees ette Edgar Valteri raamatuid.

Etenduste ajad:

8. detsember – kell 18 ESIETENDUS
9. detsember (laupäev) – kell 12, kell 14, kell 16, kell 18
10. detsember (pühapäev) – kell 12, kell 14, kell 16, kell 18
11. detsember – kell 11 ja kell 13
12. detsember – etendusi pole
13. detsember – kell 11 ja kell 13
14. detsember – kell 11 ja kell 13
15. detsember – kell 11 ja kell 14
16. detsember (laupäev) – kell 11, kell 13, kell 15
17. detsember (pühapäev) – Pokumaa jõulumaa avatud, etendusi ei toimu

Nädala sees hommikuti ootab pokupere etendusi vaatama ennekõike gruppe – lasteaiad, koolid, töökollektiivid.
Pileid saadaval eelmüügist.

Kommentaarid