Avaleht Kultuur Täna esietendub Rahvusooperis Estonia Olav Ehala muusikal „Buratino“
Täna esietendub Rahvusooperis Estonia Olav Ehala muusikal „Buratino“

Täna esietendub Rahvusooperis Estonia Olav Ehala muusikal „Buratino“

Fotod: Harri Rospu

26. mail esietendub Rahvusooperis Estonia Olav Ehala armastatud muusikal „Buratino“, mille lavastaja on Andres Dvinjaninov (Emajõe Suveteater). Tuntud laulude tekstid on loonud Juhan Viiding ning säravat vaatemängu pakuvad moelooja Triinu Pungitsa silmapaistvad kostüümid ja lavakujundus.

Esietendusel astuvad üles Märten Männiste (Buratino), Kadri Kõrvek (Malvina), Mehis Tiits (Pierrot), Väino Puura (Papa Carlo), Mart Laur (Carabas Barabas) jt. Dirigeerib Kaspar Mänd.

„Carlo Collodi „Pinocchio“ muinaslugu on ajatu õpetus inimeseks saamisest: kuidas meist kõigist võiksid kasvada inimesed, kes elavad õigesti käitudes, teistele haiget tegemata. Kas jääda eluks ajaks nukuks, kes on kõigile tõmmata-tõugata, või rumalaks ja pahatahtlikuks puupeaks? Kõik põhitõed, mida peaksid teadma nii lapsed kui täiskasvanud, on seal olemas. Tegu on ajatu looga, omamoodi tüviteksti või vundamendiga ja see on ka rohkete lavaliste tõlgenduste põhjus,“ kommenteeris lavastaja Andres Dvinjaninov.

Tegu on ajatu looga, omamoodi tüviteksti või vundamendiga ja see on ka rohkete lavaliste tõlgenduste põhjus. – Andres Dvinjaninov

Veidi üleannetu, kuid hea südamega Buratino satub seiklustesse 

Ühel päeval saab vana leierkastimees papa Carlo kingituseks pealtnäha tavalise puuhalu. Kui ta sellest aga endale nuku voolib, ärkab too ellu. Papa Carlo paneb talle nimeks Buratino ja müüb maha oma kuue, et poisi koolisaatmiseks raha hankida. Veidi üleannetu, kuid hea südamega Buratino satub kooli asemel seiklustesse, mis viivad teda läbi Lollidemaa, üle Imede põllu, konnatiigi ja läbi kõrtsi. Teel kohtab ta nukuteatri hirmuäratavat direktorit Carabas Barabasi, kass Basiliot ja rebast Alice’i, röövleid ja politseikoeri.

Kilpkonnatädi Tortila annab talle kuldvõtmekese, mis avab Carlo kambris salaukse… Sõprade Malvina, Pierrot’ ja Artemoni abiga takistab ta Carabas Barabasi kuldvõtmekest enda kätte saamast ning päästab nukuteatri nukud. Estonia laval ärkavad ellu lustakad tegelased ja kõlavad Olav Ehala armastatud laulud.

Kommentaarid