Avaleht Tunnustus Tartlased valisid aasta teoks puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamise
Tartlased valisid aasta teoks puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamise

Tartlased valisid aasta teoks puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamise

Tartu linnavalitsuse ja ajalehe Tartu Postimees ühisel konkursil “Tartu aasta tegu 2018” hääletasid tartlased lõppeva aasta tähtsaimaks teoks Tartu apelli, Emajõe keti ja teiste kodanikualgatuste tegevuse, mis aitas kaasa puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamisele.

Tänasel tunnustusüritusel raekoja saalis andsid Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba Tartu apelli ja Emajõe keti eestvedajatele üle aukirjad ning Juhani Püttsepa ja Ingmar Muusikuse raamatud “Eesti rahvusmaastikud sõnas ja pildis”. Kingituseks nii kodanikualgatuste eestvedajatele kui ka kõigile tartlastele istutatakse kevadel üheskoos Tartu kesklinna Emajõe äärde okaspuude grupp.

Urmas Klaasi sõnul läks Tartu aasta teo tiitel kindlasti õigesse kohta. “Tartlaste erakordne üksmeel ja oma kodulinna eest seismine olid sel aastal tõesti tähelepanuväärsed,” lisas linnapea.

Tartlased pidasid 2018. aastal olulisemateks kordaminekuteks veel järgmisi tegusid:

Tartu Elektriteater – Lõuna-Eesti ainus väärtfilmikino

Raatuse kooli renoveerimine

Idaringtee kolmanda ehitusala valmimine

Pirogovi platsi uuendamine

Tartu Ülikooli raamatukogu remondi lõpetamine

Tartu Uue Teatri lavastus «Kremli ööbikud» kui kultuurieksport Narva

Üliõpilaslaulu- ja tantsupidu Gaudeamus Tartus

Koidula ja Jannseni mälestusväljak

Karuplatsi tühimiku täitnud ärihoone R7

Veeriku spordikeskus

Kõikide nende tegude tegijad said aukirja ja fotoraamatu „Tantsides Tartut“.

Postimees ja Tartu linnavalitsus valisid Tartu aasta tegu juba 21. korda. Kokku anti tänavu üle 4000 hääle.

Senised Tartu aasta teod on olnud: Vanemuise kontserdimaja (1998), Jaani kiriku tornikiivri taastamine ning kirikukellad Peetrus ja Paulus (1999), korvpallimeeskonna TÜ/Delta Eesti meistritiitel ja karikavõit (2000), Aura keskuse avamine (2001), Treffneri kooli renoveerimine (2002), Turusilla ehitamine (2003), tunnelkollektori Kesklinna-2 ehitamine (2004), Jaani kiriku taastamine (2005), hansalodja Jõmmu ehitamine (2006), Athena konverentsi- ja kultuurikeskuse ning Volga restorani taastamine (2007), Tartu Ülikooli kliinikumi uued ravihooned (2008), rahvusvahelise lennuliikluse taastamine Tartus (2009), kopsusiirdamine Tartu Ülikooli kliinikumis (2010), Ahhaa keskus (2011), Tartu vaksalihoone ootesaali valmimine (2012), Lääneringtee ja Idaringtee esimese etapi valmimine (2013), Võidu silla renoveerimine (2014), Ihaste silla ja idaringtee teise etapi ehitamine (2015), Eesti Rahva Muuseumi uue hoone ehitamine (2016) ja Kaarsilla renoveerimine (2017).