1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. Tartu esitab riikliku kultuuri- ja spordi elutööpreemia kandidaatideks Peeter Volkonski ja Sirje Eomõisa
Tartu esitab riikliku kultuuri- ja spordi elutööpreemia kandidaatideks Peeter Volkonski ja Sirje Eomõisa

Tartu esitab riikliku kultuuri- ja spordi elutööpreemia kandidaatideks Peeter Volkonski ja Sirje Eomõisa

Tartu linn esitab riigi kultuuri ja spordi elutööpreemia kandidaatideks näitleja, lavastaja ja muusiku Peeter Volkonski ning võimlemistreeneri Sirje Eomõisa, aastapreemia kandidaatideks esitatakse filmirežissöör Anna Hints ja kergejõustiklane Karel Tilga.

Kultuuri elutööpreemia kandidaadiks esitatud Peeter Volkonski on näitleja, lavastaja ja muusik, kelle paljud märkimisväärsed teatritööd on olnud seotud Tartu teatritega ning kes on andnud suure panuse eesti muusikaellu nii autori kui esitajana. Peeter Volkonski on ka produktiivne kirjanik ja tõlkija, kelle sulest on ilmunud palju teoseid lastele ning kes on eesti keelde vahendanud mitmeid teiste rahvaste tüvitekste. Peeter Volkonski on Tartu aukodanik.

Spordi elutööpreemia kandidaadiks esitatakse võimlemisklubi Rütmika asutaja Sirje Eomõis, kes on üle 50 aasta töötanud võimlemistreenerina – nii ilu- ja rühmvõimlemise kui ka naiste võimlemise juhendajana. Paljud tema õpilased ja õpilaste õpilased on täna parimad rühmvõimlejad Eestis.

Ta on Tartu võimlemispidude taaselustaja ja eestvedaja. Eelmisel aastal pälvis Sirje Eomõis Tartu linna ja maakonna huvihariduse õpetaja elutöö auhinna.

Kultuuri aastapreemia kandidaadiks esitatakse tartlasest filmirežissöör Anna Hints, kelle 2023. aastal linastunud dokumentaalfilm “Savvusanna sõsarad” on pälvinud rohkelt tähelepanu ja tunnustust maailma mainekatel filmifestivalidel.

Spordi aastapreemia kandidaadiks esitab linn mitmevõistleja Karel Tilga 2023. aastal maailmatasemel saavutatud tulemuste eest. Tilga on täitnud Pariisi olümpiamängude normi ning ta kuulutati 2023. a Eesti parimaks kergejõustiklaseks.

Head Uudised GoodNews