1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Tartus linastub Pärnade “Lendurid koduteel”
Tartus linastub Pärnade “Lendurid koduteel”

Tartus linastub Pärnade “Lendurid koduteel”

PILOTS_00421. oktoobril kell 19:00 tulevad Tartu Elektriteatrisse külla Priit ja Olga Pärn, et esitleda oma uusimat animafilmi “Lendurid koduteel”. Näitamisele tuleb ka Pärnade eelmine ühistöö “Tuukrid vihmas” ning making of ehk valmimislugu “Lendurid koduteel” tegemisest. Nagu Elektriteatris uute Eesti filmidega juba tavaks saanud, on loomulikult kohal ka autorid, et loomingust kõnelda ja publiku küsimustele vastata.

“Lendurid koduteel” on teostatud täiesti uuenduslikus liivaanimatsiooni tehnikas. Film on inspireeritud Priit Pärna samanimelisest söejoonisest ja räägib loo kolme lenduri pikast ja rängast koduteest, kus kõrbekuumus vaheldub mägede jäise tuulega, mudamülgaste ja moskiitodega. Lootusetute päevade vahel on aga ööd, mis on täis fantaasiat ja erootikat.

“Tuukrid vihmas” valmis aastal 2010. Temake, varahommikune saabuja ja Tema, varajane töölemineja, kohtuvad vaid lahkumissuudluseks. Vihma sajab. Suur laev upub aeglaselt, kuid kindlalt. Mehed teevad oma tööd, sellist tööd, kus kiirustamisel ei ole kohta ja eksitakse vaid kord. Sellises elus on viimane sigaret osa katkematust ahelast. Temake, öine hambaarst, jääb magama ja näeb und, et ta ei jää magama. Vihma sajab. Õhtune lahkumissuudlus läheneb.

“Lendurid koduteel” ja “Tuukrid vihmas” on Pärnade meeste maailma triloogia 1. ja 2. film.

Head Uudised GoodNews