1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Tartus toimub Põhjala pärimiskultuuri tutvustav loengu- ja muusikasari
Tartus toimub Põhjala pärimiskultuuri tutvustav loengu- ja muusikasari

Tartus toimub Põhjala pärimiskultuuri tutvustav loengu- ja muusikasari

Muusikaagentuuri Levimuusika.ee ja Tartu Loomemajanduskeskuse koostöös toimub veebruaris ja märtsis loengu- ja kontserdisari „Tartu Põhjala lood“,  kus luubi alla võetakse Põhjala rahvaste traditsioonid ning heidetakse pilk Põhjala pärimuskultuurile.

Põhjala põlisrahvastest räägitakse põnevaid lugusid vabas loenguvormis. Lisaks esinevad muusikud, kelle muusikalistes katsetustes sisaldub nii uue avastamist kui ka traditsioonide võlu.

15. veebruaril kell 19 räägib Fenno-Ugria Asutuse nõunik  Jaak Prozes reisidest soomeugrilaste juurde ja kadunud soome-ugri rahvastest. Muusikat loovad Epifolium (Kanada-Eesti), Kago (Eesti), Pastacas (Eesti).

7. märtsil kell 19 toimub muusik Sofia Joonsi loeng ja töötuba Eesti rannarootslaste muusikast ja kultuurist. Muusikat teevad Tuule Kann ja Jaak Sooäär (Eesti) ning Sami Kukka (Soome).

22. märtsil kell 19 on ajakirjanik Rein Siku loeng ja vestlusring Norra vähemusrahvusest veenidest. Musitseerivad  Mari Kalkun ja sõbrad (Eesti).

Kontserdid ja loengud toimuvad Tartu Loomemajanduskeskuse suures saalis (Kalevi 17). Piletid hinnaga 8 eurot (täispilet) ja 6 eurot (õpilased, tudengid ja pensionärid) on müügil Piletilevi müügipunktides ja tund aega enne algust kohapeal.

Lisainfo: http://www.levimuusika.ee

Head Uudised GoodNews