1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Tõnu Kaljuste avab täna Raplas Juubelifestivali
Tõnu Kaljuste avab täna Raplas Juubelifestivali

Tõnu Kaljuste avab täna Raplas Juubelifestivali

Tallinna Kammerorkester koos Eesti Filharmoonia Kammerkooriga astuvad täna lavale Rapla kirikus kell 19.00 Tõnu Kaljuste dirigeerimisel. Kõlab üks tuntumaid sakraalmuusika šedöövreid  – Antonio Vivaldi pidulik ja särav „Gloria“. Solistidena on kaastegevad sopranid Yena Choi ja Maria Valdmaa, Martin Karu (kontratenor), Heldur-Harry Põlda (tenor) ning Olari Viikholm (bass). Publikut ootab enne kontserti kell 18 vestlus-kohtumine festivali patrooni Urmas Viilmaga. Festivali kunstiline juht on Pille Lill ja korraldaja Muusikute fond PLMF.

“Tõnu Kaljuste on olnud Rapla Kirikumuusika Festivali algusaastate juures ning on enesestmõistetav, et festivali 30nda juubeli avab just tema”, ütleb festivali kunstiline juht Pille Lill. “Vivaldi teosed Eesti tippkollektiivide esituses jäävad kindlasti pikaks ajaks nii publiku meeltesse kui kirikusaali müüridesse kõlama.”

Festival jätkub järgmisel nädalal nelja kontserdiga – 29.06 kell 19 Vigala kirikus Tallinna Trompetiansambel, 30.06 kell 19 Kehtna kirikus Eesti tippinterpreedi Johanna Vahermäe autorikontsert, Andre Maaker ja Prezioso 2. juulil kell 19 Hageri Vennastekoguduse Palvemajas ning Tallinna Poistekoor Lydia Rahula juhatusel 3. juulil kell 19 Rapla kirikus.

Head Uudised GoodNews