Home Tunnustus TUNNUSTUS I Varjupaikade aastapreemia pälvis Hellika Landsmann
TUNNUSTUS I Varjupaikade aastapreemia pälvis Hellika Landsmann

TUNNUSTUS I Varjupaikade aastapreemia pälvis Hellika Landsmann

Varjupaikade MTÜ andis tänavuse Elmo preemia Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti hooldusosakonna peaspetsialistile Hellika Landsmannile, kes on olnud oma tööga loomade varjupaikadele oluliseks toeks.

Varjupaikade MTÜ üldjuhi Triinu Priksi sõnul on Landsmann seisnud selle eest, et Tallinn saaks kaasaegse loomade varjupaiga. MTÜ-l on olnud hea meel teha temaga koostööd ka teistes lemmikloomi puudutavates küsimustes, mille eest Landsmann Tallinnas vastutab.

Varjupaikade MTÜ andis tänavuse preemia üle Tallinnas toimunud rahvusvahelisel loomakaitse konverentsil, mille korraldajate ringi ka Landsmann kuulub. Aunimetusega kaasneb kunstnik Kristi Markovi šarž preemia saajast.

Elmo preemiat antakse 4. oktoobril peetava rahvusvahelise loomakaitsepäeva puhul välja alates 2013. aastast, et tunnustada silmapaistvat ametiisikut, kellega Varjupaikade MTÜ-l on olnud hea ja viljakas koostöö hättasattunud loomade aitamisel.

Preemia sai nime erakordse koera järgi, kelle Valga varjupaiga töötajad päästsid 2012. aasta lõpus ühena hooletusse jäetud koerakarjast. Vana vangla territooriumilt päästeti toona 24 koera ning Elmo oli üks neist, kes jäi oma vapruse ja elurõõmsa suhtumisega varjupaiga töötajaile eredalt meelde.

Esimese Elmo preemia pälvis sama juhtumit lahendada aidanud Valgamaa veterinaarkeskuse juhataja Urve Laidvee. Hiljem on tunnustuse saanud Türi valla keskkonnaspetsialist Ott Vilusaar, Rapla politseiametnikud Erik Jõesaar, Arto Durejko ning Alar Smirnov, Tallinna keskkonnaameti juhataja Relo Ligi, Pärnu politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juhtivuurija Kaire Konts ning Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *