1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Teater
  4. Ugala tähistab viimast õhtut vanas teatrimajas suure peoga
Ugala tähistab viimast õhtut vanas teatrimajas suure peoga

Ugala tähistab viimast õhtut vanas teatrimajas suure peoga

Ugala tähistab viimast õhtut vanas teatrimajas suure peoga_foto_Taavi_Piibemann16. mail toimub vabariigi uhkeim pidu Viljandis Ugala teatris. See on viimane õhtu vanas teatrimajas enne remonti – see on U-Gala.

Kahevaatuselisel galaõhtul astub lavale kogu Ugala kollektiiv ning antakse üle publikupreemiad Kuldõun. Koos publikuga vaadatakse tagasi 34 aastale, kui Valuoja tiigi kaldal on kõrgunud see punasest tellisest maja. Laval meenutatakse tipplavastusi „Kolmest apelsinist“ „Helesinise vagunini“ ja „Kihnu Jõnnist“ „Ukuaruni“.

Terve maja on sel õhtul külastajatele avatud – kõige kaugematest keldrisoppidest kuni päikeselise terrassini, puiduosakonnast harjakapini, suurest saalist direktor Enn Kose salakambrini. Kõikjal majas toimub õhtu jooksul erinevaid aktsioone ning esinemisi. Võib juhtuda, et kõige põnevam sündmus leiab aset just kõige kaugema ukse taga.

Pärast galaõhtut muutub Ugala teatri suur lava tantsuplatsiks. Muusikat teevad ansambel Estraadiraadio ja Kaire Vilgats, kellega koos astuvad solistidena üles praegused ja endised ugalalased. Solistide nimekiri täieneb iga päevaga ja on juba praegu aukartustäratavalt pikk. Adeele Sepa kureeritavas meelelahutusprogrammis esinevad teile Ugala teatri laulvad näitlejad ning oma laulunumbriga astuvad üles ka paljud teised ugalalased alates teatrijuht Kristiina Alliksaarest. Oma debüütesinemise suure publiku ees teeb revüütantsutrupp „Ugala“.

Lavale, kust omal ajal tuul tiibadesse saadi, naasevad üheks õhtuks Maria Soomets ja Karol Kuntsel Vanemuisest, Üllar Saaremäe Rakvere Teatrist, Piret Rauk Kuressaare Linnateatrist, Gert Raudsep Teatrist NO99 jpt.

Comeback’i teeb legendaarne ansambel Ennupojad koosseisus Elmo Nüganen, Allan Noormets, Andres Noormets ja Üllo Kaur.

Samal ajal rullub Ugala keldris ja maalisaalis lahti öödisko. Vinüülplaatide krabinat dirigeerib Tarvo Vridolin.

Avatud on Ugala parimate kokkade burgeribaar Meelis Rämmeldi eestvedamisel, lisaks pop-up puhvetid, kohvikud ja garderoobibaarid.

Vihiseb oksjonihaamer – „Maja tühjaks – kõik müügiks!“ Oksjonihaamrit hoiavad Gaute „Rohke Debelakk“ Kivistik ja Margo „Miki“ Mitt.

Pidu algab kell 18.00 ning kestab päikesetõusuni, mil praegune Ugala teatrimaja sulgeb oma uksed, et avada need uuesti 2016. aasta sügisel.

U-Gala pilet on 30 eurot, alates 1. aprillist 35 eurot ning peopäeval 40 eurot. Kogutud tulu läheb Ugala teatri ajutise kodusaali rajamisse.

Head Uudised GoodNews