Avaleht Kultuur Teater Ugalas lavastub etendus lühiühendustest paradiisis
Ugalas lavastub etendus lühiühendustest paradiisis

Ugalas lavastub etendus lühiühendustest paradiisis

Sel laupäeval, 16. veebruaril jõuab Ugala teatri väikeses saalis publiku ette Andrew Bovelli hingeminev perekonnalugu “Surmkindlad asjad siin elus”, mille lavastab Andres Noormets.

“Täna on kõik avalikud tekstid poliitilise alatooniga. See on anomaalne olukord, see tõmbab normaalsed asjad tükkideks. Inimene olemisest on saanud paradoks ja perekond on paisatud võitluse epitsentrisse. Meie tükk räägib armastusest kodusõjas ja lühiühendustest paradiisis,” sõnas Noormets lavastuse tagamaid avades.

Bob (Andres Tabun) ja Fran (Vilma Luik) on terve elu laste ja perekonna nimel tööd rabanud. Nüüd, kui neli last on suured, oleks justkui aeg puhata, kuid ema ja isa rollist pensionile minna ei saa.

Vanem tütar Pip (Kadri Lepp) teeb karjääri haridusvaldkonnas, tal on kaks tütart ja armastav abikaasa, kuid ta ei ole õnnelik. IT-spetsialistist Mark (Aarne Soro) on ootamatult pikaaegsest elukaaslasest lahku läinud, kuid vanematel pole aimugi, mispärast. Rahamaailmas töötav Ben (Rait Õunapuu) kulutab järjest kasvavat sissetulekut vanematele kalleid, kuid tarbetuid kingitusi tehes. Kõigi jumaldatud pesamuna Rosie (Marika Palm) on õpingutest aja maha võtnud ega pole veel üldse kindel, mida eluga pihta tahab hakata. Kuidas langetada olulisi otsuseid, kui sinu enda väärtushinnangud ja lootused põrkuvad ühtäkki vanemate ootuste ja lootustega? Kas vanemad võivad oma lapsi liiga palju armastada?

Lavastaja Andres Noormets on ka lavastuse kunstnik ja muusikaline kujundaja. Kostüümid on loonud Maarja Viiding ja valguskujunduse Villu Konrad.

Bovelli näidend „Surmkindlad asjad siin elus” jõudis esimest korda publiku ette 2016. aastal Austraalias. Lavastust on mitmel hooajal mängitud Suurbritannias. Tegemist on esimese Andrew Bovelli näidendiga, mis Eestis lavale jõuab.