Home Ukraina rahva toetuseks Ukraina noorte huvi Viljandimaale suvelaagrisse pääsemise vastu oli suur
Ukraina noorte huvi Viljandimaale suvelaagrisse pääsemise vastu oli suur

Ukraina noorte huvi Viljandimaale suvelaagrisse pääsemise vastu oli suur

Täna alustab Valma laste- ja noortelaagri vahetus, millest võtab Youth Empowered Ukraina eriprojekti raames osa ka 20 sõjapõgenikust noort, keda ootab ees kohtumine Eesti eakaaslastega ning hulk põnevaid suviseid tegevusi.

“Hea meel tõdeda, et meie algatus, mille eesmärk on 13-17 aastaste Ukraina noorte kaasamine ja lõimumine Eesti ühiskonda, sai noorte ja nende vanemate poolt ülimalt sooja vastuvõtu osaliseks. Alguses oli plaanitud noortele ukrainlastele 10 laagrikohta, kuid kuna need täitusid vaid tunniga, siis otsustasime kohtade arvu kahekordistada,” kommenteeris Coca-Cola HBC Eesti avalike suhete ja jätkusuutlikkuse juht Darja Saar.

Saare sõnul pole sedavõrd suur huvi üllatuslik, sest kuigi erinevad organisatsioonid ja mitmed omavalitsused pakuvad Eestisse jõudnud noortele sõjapõgenikele erinevaid võimalusi suve aktiivseks veetmiseks, siis sageli on need tegevused tasulised või pole saadaval piisavalt palju kohti, et kõiki huvilisi kaasata.

“Valma lastelaagri poolt noortele ukrainlastele pakutav eakaaslasest eestlasest mentori võimalus, kelle toel keelelist barjääri ületada ja kohalikke olusid paremini tundma õppida, on samuti unikaalne ning suure potentsiaaliga lahendus,” lisas Coca-Cola HBC Eesti avalike suhete ja jätkusuutlikkuse juht Darja Saar.

„On selge, et osa Eestis viibivatest peredest ja noortest ei saa niipea naasta oma kodukohta, kuna see asub täna Venemaa poolt okupeeritud piirkonnas. Nii peamegi juba praegu mõtlema sellele, kus on nende Eestisse saabunud noorte koht meie ühiskonnas näiteks kolme või viie aasta pärast,” nentis Saar.

„Youth Empowered: Ukraina eri“ programmis osaleb 20 Ukraina noort vanuses 13-17 aastat, kes tulevad laagrisse üle Eesti, sh Tallinnast, Paidest, Sillamäelt, Kohtla-Järvelt ja Narvast. Tegemist on Ukrainast sõja eest põgenenud perede lastega, kes on saanud Eestis pagulase staatuse ja alustavad sügisel õppimist Eesti koolides.

  • Coca-Cola HBC Eesti pakub Ukraina sõjapõgenikest noortele võimaluse veeta nädal Viljandimaal Võrtsjärve ääres Valma Seikluspargi suvelaagris, kus leidub mitmeid põnevaid tegevusi koos Eesti eakaaslastega ja kuhu tulevad noortele külla oma inspireerivaid lugusid rääkima mõned edukad ning avalikkusele tuntud inimesed. Üheks laagri erikülaliseks on ka laulja Getter Jaani. Laagri programmis on mitmekülgsed sportlikud tegevused, ujutakse, tantsitakse, lauldakse, toimuvad kinoõhtud ja plaanis on ka laagri olümpiamängud.