Home Tunnustus Ülekanne: pühapäeval antakse Helene Vannarile üle Oskar Lutsu huumoripreemia
Ülekanne: pühapäeval antakse Helene Vannarile üle Oskar Lutsu huumoripreemia

Ülekanne: pühapäeval antakse Helene Vannarile üle Oskar Lutsu huumoripreemia

Pühapäeval, 4. juulil kell 14 antakse Palamuse rahvamajas üle 33. Oskar Lutsu huumoripreemia, mille pälvib Tallinna Linnateatri näitleja Helene Vannari.

Tänavune huumoripreemia laureaat on loonud rohkesti sisukaid rolle nii koduteatris kui ka väljaspool seda, ent laiem publik teab teda eelkõige Aino Kessnerina teleseriaalis „ENSV”. Möödunud aastal sai huumoripreemia samuti Tallinna Linnateatris töötav Argo Aadli, kes kehastab samas seriaalis Aino Kessneri poega Jürit. „ENSV” tegijaid on ka varem Lutsu preemiaga tunnustatud: selle on saanud sarja stsenaristid Villu Kangur (2015) ja Gert Kiiler (2018) ja baarimees Hillarit kehastav Raivo E. Tamm (2017). Viimasel ajal on sarjas näha olnud ka Lutsu preemia laureaati aastast 2012 Anne Paluveri.

Oskar Lutsu huumoripreemiat on Palamusel välja antud 1987. aastast. 1990. aastate alguses jäi ettevõtmine küll paariks aastaks soiku, ent siis puhuti traditsioonile taas elu sisse. Tänavu esitati huumoripreemiale 15 kandidaati, kelle hulgas oli nii nalja kirjutajaid kui ka esitajaid.

Oskar Lutsu huumoripreemiat annab praegu välja Jõgeva valla asutus Palamuse Kultuur koostöös Jõgeva vallavalitsusega. Nagu varasematel aastatel, koguneb laureaadile üle antav summa suuresti huumorisõprade – üksikisikute ja asutuste-ettevõtete – annetustest. Annetused on oodatud 2. juulini Jõgeva vallavalitsuse arveldusarvele nr EE412200001120155067 (Swedbank) või EE861010102021814008 (SEB Pank). Ülekande tegemisel lisada selgitusse märksõna „Huumoripreemia”.

Ülekannet sündmusest saab jälgida Palamuse Kultuuri Veebi TV-st, mille link avaneb samal päeval.