1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Teater
  4. Uuest aastast jõuab maapiirkondadesse rohkem teatri- ja tantsukunsti
Uuest aastast jõuab maapiirkondadesse rohkem teatri- ja tantsukunsti

Uuest aastast jõuab maapiirkondadesse rohkem teatri- ja tantsukunsti

Dropped mask2015. aastaks on kavandatud 50 000 eurot lisaraha, et toetada etenduskunstide regionaalset kättesaadavust ja pidada eraldi silmas noori teatrisõpru.

„Järgmine aasta on järjekorras juba üheteistkümnes, mil Kultuuriministeerium toetab eraldi programmi raames teatrikunsti jõudmist maapiirkondadesse. Kusjuures alates uuest aastast on kavas toetusprogrammi laiendada ja kasvatada, nii eelarve kui haarde poolest,“ rääkis kultuuriminister Urve Tiidus. „2015. aastast alates on programmi eelarve senise 125 000 asemel 175 000 eurot ning toetust eraldatakse etenduskunstidele laiemalt, tuues teatri kõrvale ka tantsukunsti,“ lisas minister Tiidus.

Kultuuriministri sõnul on järgmisel aastal programmis veel kolmaski oluline uuendus. „Plaanime kujundada toetuse ümber nii, et noored vaatajad saaks omaette tähelepanu osaliseks. Teatripublik ei sünni iseenesest ja noort vaatajat tulebki kasvatada. Etenduskunstide piirkondliku kättesaadavuse toetamine on üks võimalus, kuidas lapsi ja noori tuua teatri juurde ning õpetada neid seda hindama,“ on kultuuriminister Urve Tiidus veendunud.

Programm „Etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetused“ on jätkuks senisele menukale toetusprogrammile „Teater maal“. Selle üldeesmärk on muuta professionaalsed etenduskunstid kättesaadavamaks Eesti maaregioonides.

Programmi rakendusasutus on alates 2010. aastast Rahvakultuuri Keskus.

Head Uudised GoodNews