Avaleht Kultuur Film VAATA KODUST LAHKUMATA I Film “Fred Jüssi. Olemise ilu” jõudis DVD-le ja Blu-ray plaadile
VAATA KODUST LAHKUMATA I Film “Fred Jüssi. Olemise ilu” jõudis DVD-le ja Blu-ray plaadile

VAATA KODUST LAHKUMATA I Film “Fred Jüssi. Olemise ilu” jõudis DVD-le ja Blu-ray plaadile

Jaan Tootseni eestlaste südameid võitnud dokumentaalfilm “Fred Jüssi. Olemise ilu”, mis kogus kinodes 57 111 vaatajat, on nüüd jõudnud DVD-le. Lisaks on film olemas veelgi parema pildi- ja helikvaliteediga Blu-ray formaadis, mis toob paremini esile just selle filmi pildilise ilu.

Filmi on võimalik soetada suurematest jaekettidest üle Eesti ning ka Apollo ja Rahva Raamatu e-poodidest. Jaan Tootseni filmi on võimalik vaadata ka Elisa Huubist.

Fred Jüssi on loodusfilosoof, kes seistes looduse ja kultuuri ristteel on sügavalt läbi tunnetanud inimeseks olemise põhiküsimused. Praeguses maailmas räägitakse nii palju edukusest ja töörabamisest. See film on viljakast mittemidagitegemisest. Laiskuse ja jõudeelu kiituseks. Hümn aeglasele elule. Kulgedes mööda looduse salaradu, vaadates tundide kaupa rändavaid pilvi ja vajudes lõkkesuitsu magusasse embusse, jäävad meist kaugele maha linnakära ja majanduskasv. Nagu mõtiskleb loodusfilosoof Fred Jüssi: vahel peab olema laisk ja patune, olles iseendaga.

Filmi režissöör on Jaan Tootsen, operaator Joosep Matjus, monteerija Katri Rannastu, helikujundajad on Fred Jüssi ja Külli Tüli, helirežissöörid Horret Kuus ja Henri Kuus, helioperaator Mart Kessel-Otsa, värvimääraja Lauri Laasik, produtsent Kristian Taska, tootja Taska Film.

VAATA TREILERIT!

Filmi valmimist on toetanud Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Armin Karu, LHV Pank, Viru Filmifond, Tartu Filmifond, Tartu Loomemajanduskeskus, Elisa ja TV3.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga