Avaleht Koos koroonast üle Valgevene arstid said ülevaate Eesti koroonaviirusega võitlemise kogemusest
Valgevene arstid said ülevaate Eesti koroonaviirusega võitlemise kogemusest

Valgevene arstid said ülevaate Eesti koroonaviirusega võitlemise kogemusest

Klastri Medicine Estonia eestvedamisel toimus aprillis Valgevene arstidele suunatud seminar, mis keskendus Eesti kogemusele COVID-19 võtlemisel ja elanikkkonna vaktsineerimisel. Seminari peaesinejaks oli Ida-Tallinna Keskhaigla infektsioonikontrolli osakonna juhataja dr Aleksei Nelovkov.

Medicine Estonia juhatuse liikme, Ida-Tallinna Keskhaigla turundusjuhi Inge Suderi sõnul on oluline, et Eesti arstid jagavad oma kogemusi teiste lähipiirkondade riikidega, aidates nii kaasa nende meditsiinisüsteemi arengule. “Valgevene kolleege huvitasid väga praktilised küsimused, nagu näiteks COVID-osakondade tööprotsessid, kogemus rasedate vaktsineerimisest ja kiirtestide kasutamisest igapäevatöös. Lisaks tunti loomulikult suurt huvi Eesti tervishoiuvaldkonna digilahenduste vastu, sest näiteks meile tavapärase üleriiigilise digiregistratuuri kaudu vaktsineerimisele registreerumiseni on Valgevenes veel väga pikk maa minna,” selgitas Inge Suder.

Valgevene kolleege huvitas virtuaalselt peetud seminaril infektsioonikontrolli osakonna igapäevatöö haiglas, see, kuidas oli osakonna tööprotsess korraldatud enne pandeemiat ja millised muudatused viidi sisse pandeemia algamisel. Samuti uuriti, milliseid e-lahendusi võeti haiglas kasutusele, et suurendada töötajatele turvatunnet ja tagada tööprotsessi sujuvus. Ka räägiti üldisemalt COVID-19 olukorrast Eestis, meditsiiniasutuste töö ümberkorraldamisest, kiirtestide kasutamisest, töötajate ja täiendava abipersonali kiirkorras väljaõpetamisest ning patsientide ja töötajate vaktsineerimise korraldamise kogemusest. Kokku osales virtuaalseminaril üle 50 Valgevene arsti ja tervishoiutöötaja.

Medicine Estonia koostöö Valgevene partneritega on kestnud juba üle nelja aasta. “2016. aasta lõpus toimus klastri eestvedamisel esimene suurem Eesti arstide ja meditsiiniõppejõudude kohtumine Valgevene kolleegidega. Visiidil osales toona kaheksa Eesti arsti ja õppejõudu erakorralise meditsiiniabi ning onkoloogia erialadelt. Sealt edasi on meil olnud Valgevene kolleegidega pidev kontakt,” selgitas Suder.

Medicine Estonia koostöö Valgevene partneritega ja spetsialistidega toimub välisministeeriumi arengukoostööprojekti „Eesti IT-lahenduste tutvustamine ja e-tervise lahenduste rakendamine Valgevene tervishoiusektoris” raames. Eelmisel aastal alustatud projekti raames tutvustatakse Eesti kogemusi IT-lahenduste juurutamisel tervishoiusektoris ja aidatakse kaasa nende rakendamisele Valgevenes.

Käesoleval aastal on klastril kavas Valgevene suunal virtuaalseid seminare ja koolitusi jätkata.