Home Kunst Fotograafia VALI KOJU SEINALE JA TEE HEAD I Fotografiska teeb kättesaadavaks seitsme Ukraina fotokunstniku tööd
VALI KOJU SEINALE JA TEE HEAD I Fotografiska teeb kättesaadavaks seitsme Ukraina fotokunstniku tööd

VALI KOJU SEINALE JA TEE HEAD I Fotografiska teeb kättesaadavaks seitsme Ukraina fotokunstniku tööd

Fotografiska avas uue digitaalse platvormi, kus on võimalik enda seinale soetada teiste hulgas seitsme erineva Ukraina fotokunstniku töid ning seeläbi toetada sõjas töö kaotanud kunstnikke. Fotode müügist teenitud kogutulu läheb kunstnikele.

“Segipaisatud elu” nimeline digitaalne kollektsioon annab hääle seitsmele Ukraina fotokunstnikule. Lisaks fotodele on võimalus kunstnike töödesse süübida läbi igaühe kirjutatud isikliku loo. Näiteks Kiievis sündinud 29-aastase fotokunstniku Lisa Bukreyeva fotodega käib kaasas tema päevik nimega “50 päeva. Sõjapäevik”, kus kunstnik kirjeldab igat päeva alates sõja algamisest. Kõiki töid on võimalik raamitult soetada, osadest töödest on Fotografiska poes ka postrid.

“Tahtmine anda Ukraina fotokunstnikele hääl ja neid toetada tekkis kohe sõja puhkedes. Otsides selleks parimat viisi, leidsime, et võimaldades nende töid osta, saame mingil määral kaasa aidata nende segipaisatud elule. Tööde maht, mida kunstnikud meile saatsid, oli väga suur, tegime valiku, et huvilistel oleks lihtsam jõuda valikuni. Meie uus digitaalne platvorm on mugav koht töödega tutvumiseks ja ostude tegemiseks” selgitas Fotografiska Tallinn tegevjuht Margit Aasmäe.

Lisaks Ukraina fotokunstnikele on hetkel platvormilt võimalik soetada eesti kunstnike Kaupo Kikkase ja Peeter Lauritsa ja Herkki-Erich Merila DeStudio märgilisi töid ning moefotograaf Vincent Petersi töid, Fotografiska tahab jätkata tööde kättesaadavaks tegemist.