1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Veiko Õunpuu alustab uue mängufilmi võtetega
Veiko Õunpuu alustab uue mängufilmi võtetega

Veiko Õunpuu alustab uue mängufilmi võtetega

ROUKLIJuulis algavad Saaremaal uue mängufilmi “ROUKLI” võtted. Filmi režissöör on Veiko Õunpuu, filmis mängivad Mirtel Pohla, Juhan Ulfsak, Meelis Rämmeld, Lauri Lagle, Eva Klemets ja Peeter Raudsepp. Esmakordselt Eestis kogutakse kogu filmivõteteks vajalik eelarve ühisrahastusplatvormi “Hooandja” abil.

Veiko Õunpuu sõnul soovib ta koos näitlejatega “Hooandja” kaudu raha koguda loomingulistel põhjustel. “Me leiame, et sõltumatus institutsioonidest võib meile anda suurema loomingulise vabaduse,” ütles Õunpuu. “Saame ise määrata oma töörütmi. Näitlejatel on võimalik rohkem mängida, neil on suurem loominguline liikumisruum. Vajadusel saame muuta stsenaariumi, stseene ja arenguid.”

Mirtel Pohla sõnul on olulisim katsetamisruumi suurus. “Meie võtete rütmi ei määra kellaaeg, vaid meie enda tahtmine. See on spontaansuse ja loomingulisuse jaoks hädavajalik.”

“Hooandjas” soovitakse koguda 15 000 eurot. Õunpuu sõnul sellest piisab.”Saame teha võtted ning montaazi. Minu teada tehakse sel moel filmi Eestis esmakordselt, ja ma pole kuulnud, et mujalgi maailmas see väga levinud oleks. Loodan väga, et inimesed on valmis olema uue filmi kaasloojad.”

“ROUKLI” võtted on juulikuus Saaremaal. Filmi tegevus toimub tänapäeval.

Head Uudised GoodNews