Avaleht Kunst VIDEO! Elu musta ja valget poolt näinud kunstnik Nikolai Bleskov on eluraskusi ületanud maalides
VIDEO! Elu musta ja valget poolt näinud kunstnik Nikolai Bleskov on eluraskusi ületanud maalides

VIDEO! Elu musta ja valget poolt näinud kunstnik Nikolai Bleskov on eluraskusi ületanud maalides

Tallinna Televisiooni “Suvestuudio” seekordsed reporterid Monika Kuzmina ja Elviira Eessaar on jõudnud andeka kunstniku Nikolai Bleskovi juurde ning saade algabki Monika joonistamisharjutuse ja kunstniku juhendamisega. Katsetaja rollis saatejuht tunnistab, et on küll kunstikallakuga klassis käinud, kuid sealt on meelde jäänud see, et joonistada ta ei oskavat, kuigi kännu kujutamine kukkus hästi välja. Lemmikobjektiks oli talle aga ingli kujutamine ja seda selja tagant, ning ingli joonistamiseks nüüd lähebki.

“Selleks, et joonistada inglit, kes on lendav hing ning toob soojust ja kaitset, peab teda kujutama kerge, õhulise ja ennekõike vabana,” õpetab Nikolai Bleskov.

Esimene näitus kuuendas klassis 

Mis aga puutub saatekülalise kunstnikuteesse, siis esimesed tema tööd olid pliiatsijoonistused, talle meeldis joonistada ja ka teistele meeldisid tema tööd, seega oli Nikolail juba kuuendas klassis oma näitus.

Igas töös on lugu ja emotsioon

“Tunnis segasin kokku sinise ja kollase värvi, tuli aga hoopis roheline. Ma hakkasin selle vastu huvi tundma,” jutustab ta oma kujunemisest. “Vahel tulen stuudiosse, vaatan oma töid ja mõistan, et iga töö on minu tunnete maailma kirjeldus ja minu nägemus sellest tööst, mida ma teen, ja minu loomingust. Iga minu töö omab oma lugu ja emotsiooni ning kui selle peaks kirja panema, saaks neist kokku panna terve raamatu.”

Raskeid aegu on kõigil 

Nikolai Bleskovi elus on olnud palju raskeid aegu, mille kohta ütleb ta, et neid on olnud kõigil, ja siis on kõige tähtsam mitte murduda.

Lemmiktegevus annab positiivset energiat ja jõudu 

Selleks aga peab olema lemmiktegevus, mis annab positiivset energiat ja jõudu, et ennast mitte kaotada. Tema töödest leiab ka filosoofilisi ideid, lisaks loodusele on neis ka midagi uut ja ennenägematut, mida kunstnik nimetab enda isiklikuks hingeks.

Pakub huvi see, kuidas vaatajale näidata tundeid 

“Me saame võrrelda loodust ja pilti, aga filosoofilistel töödel võrdlusmoment puudub, saab näha ainult autori tööd, lähtuda tema mõttekäigust ja informatsioonist,” selgitab Nikolai. “Mulle pakub huvi see, kuidas ma suudan näidata vaatajale paberil oma tundeid, ja see on palju keerulisem kui näidata tükikest loodust kivi ja puuga.”

Igas inimeses on kunstnik 

Nikolai Bleskov on kindel, et igas inimeses on kunstnik, ainult et palju oleneb sellest, kuivõrd on tema sisemine maailm võimeline seda väljendama. “Me joonistame silmadega ja igaühe silm on võimeline maalima väga ilusa pildi, aga kas suudab käsi korrata seda joont ja värvi, mida silm näeb, selles peitubki kunsti meisterlikkus,” lausub ta. “Seda, kuidas ta suudab vallata oma tööriista, pole igaühele antud!”

Mis aga Monika inglijoonistusse, siis kommenteerib ta seda ise, osundades vastavalt enda ja Nikolai töödele: “Tahtsin sellist, aga välja tuli selline!”

VAATA GALERIID!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga