Avaleht Tunnustus Viljandi esitas kandidaadid Regionaalmaasikale
Viljandi esitas kandidaadid Regionaalmaasikale

Viljandi esitas kandidaadid Regionaalmaasikale

Viljandi linnavalitsus esitas rahandusministeeriumi korraldatavale Regionaalmaasika konkursile Cleveroni Akadeemia ja Rahvakultuuri Keskuse.

«Viljandis leiaks sobivaid kandidaate palju, kuid just nemad on viimasel aastal uudsuse ja piirkonna arengu võimendamisega silma paistnud. Me ei leia Eestist palju selliseid ettevõtteid, kes oleksid valmis oma kulu ja kirjadega noori koolitama ja sellega kogu piirkonna arengule kaasa aitama. Rahvakultuuri Keskuse nimetamisega soovime tegelikult tunnustada riigiasutuste pealinnast välja toomist laiemalt. See on väga oluline algatus,» ütles linnapea Madis Timpson.

Ettepaneku põhjenduses on öeldud, et Cleveroni Akadeemia tegevus on suure mõjuga regionaalarengule. Ettevõte on akadeemia loonud ainult oma kuludega ja kui selliseid ettevõtteid oleks regioonides rohkem, aitaks see palju kaasa tasakaalustatud arengule üle terve Eesti. Cleveron on tüüpiline näide mõtteviisist „mõtle globaalselt, tegutse lokaalselt“. Cleveroni Akadeemias omandatud tipptasemel haridusega on noortel võimalus jääda kohapeale erialasele tööle ning seal kodu rajada ja pere luua. Viljandis tipptehnoloogiaga tegelev ettevõte panustab akadeemia loomisega uute töötajate koolitamisse ning sellega koos ka kogu Viljandimaa ja Lõuna-Eesti arengusse.

Rahvakultuuri Keskuse tulek annab kultuurilinnas Viljandis tegutsevatele Eesti Pärimusmuusika Keskusele, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiale, Ugala teatrile ja mitmetele teistele kultuuriasutustele juurde palju uusi koostöövõimalusi. Keskuses avatud raamatukogu-metoodikatuba pakub uusi võimalusi tutvumiseks valdkondliku kirjandusega. Uutes koolitusruumides saab läbi viia koolitusi ja muid sündmusi. Keskus on kultuurivaldkonna tegijatele heaks kokkusaamise kohaks.

Linnavalitsus mainib, et Viljandi linn on valmis veel riigiasutuste kontoreid vastu võtma, sest nende asutuste Tallinnast välja kolimine toob kaasa olulise mõju piirkondade arengule.

Regionaalmaasika auhind antakse parimatele kohalike algatuste eestvedajatele, kes on möödunud aastal hakkama saanud väljapaistva regionaalarengut toetava algatuse või teoga.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga