1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Muusika
  4. Viljandi pärimusmuusika festival soovib uusi esinejaid ja ideid
Viljandi pärimusmuusika festival soovib uusi esinejaid ja ideid

Viljandi pärimusmuusika festival soovib uusi esinejaid ja ideid

Värskete koosluste ja just festivaliformaati sobivate kavade leidmiseks kuulutas Viljandi pärimusmuusika festival muusikutele välja ideekonkursi ja stipendiumikonkursi.

Ideekonkursist oodatakse osa võtma nii kogenud artiste kui ka alles muusikuteed alustavaid noori. Säravamad pärimusmuusikud saavad võimaluse esineda festivalil, lisaks antakse noortele välja kolm 1000-eurost stipendiumi ning pakutakse mentorlust ja muud praktilist tuge.

Festivali pealiku Ando Kivibergi sõnul on noorte toetamine ülioluline, sest just nemad kannavad edasi meie kultuurilist eripära. “Pärimuskultuur on väikerahvale vaimne turvavõrk ja elurõõmu vundament. Rahvahõim püsib, kui seal on oma päritolu üle uhked noored: kirglikud, elujanused, edasipüüdlevad, muutusi soovivad, armuvad ja vastutust kandvad,” sõnas Kiviberg. “Just seepärast on Viljandi pärimusmuusika festival korraldanud läbi aegade õpitube, kursusi ja Eesti Etno laagrit, kus on juba veerandsada aastat õnnestunud köita üha uusi noori, kes meie muusikalist emakeelt loomuldasa armsaks peavad.”

Pühitsemaks meie muusikalisi juuri ja andmaks au tulevikutegijate, valiti XXIX Viljandi pärimusmuusika festivali teemaks “Juured ja ladvad”. Pidu seab programmi fookusesse noored pärimusmuusika talendid – traditsiooni kandjad, kes ammutavad oma repertuaari juurtest, aga lisavad sinna alati ka nii vajalikku noort energiat.

Festivali esimesed esinejad avalikustatakse aasta alguses, soodushinnaga passid pannakse müüki 1. detsembril. XXIX Viljandi pärimusmuusika festival toimub Viljandi lossimägedes 28.-31. juulini 2022.

Täpsemat infot leiab festivali kodulehelt.

Head Uudised GoodNews