
Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku perekeskus tutvustab oma tegevust
Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku perekeskus tutvustab 15. jaanuaril kell 15 Endla 59 toimuvas infotunnis oma peatselt avatava keskuse pakutavaid teenuseid, meeskonda ning pakub huvilistele võimalust kuulata teemakohaseid ettekandeid.
Loodavas perekeskuses hakatakse pakkuma psühholoogilise nõustamise teenust, mis on vähekindlustatutele tasuta, et leevendada abivajajatele pikki ootejärjekordi. Samuti hakatakse tegelema kristliku nõustamise ja hingehoiuteenusega, mida seni on pakkunud ainult vaimulikud, nüüdsest aga ka pereteraapia taustaga professionaalid.
Eesmärgiks on käivitada perekeskne perenõustamisteenus Tallinna kesklinnas ja Harku vallas, mis on ühtlasi avatud kõikidele Harjumaa elanikele. Esimene infotund on Tallinnas, sarnased ettevõtmised toimuvad 24. jaanuaril Keilas ja 29. jaanuaril Harku vallas. EELK Perekeskse perenõustamise käivitamise projekti suurrahastaja on saabuval aastal Eesti-Šveitsi koostööprogrammi Vabaühenduste Fond ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital (KÜSK).
Perekeskuse juhataja Pia Ruotsala tutvustab EELK Perekeskuse tegevust ja visiooni, arutledes, kuidas ühise kutse ja sihi puhul jõuda selleni läbi perenõustamise ning kuidas EELK Perekeskus saab toetada Eesti peresid ja Harjumaa sotsiaaltööd.
Perekeskuse vabatahtlik nõustaja Helen Sööl teeb ettekande teemal „Perevägivalla käsitlustest, olemusest ja mõjust“. Uuringud näitavad, et soopõhine perevägivald on meie ühiskonnas varjatud ja väga laialt levinud probleem. Veel paarkümmend aastat tagasi suhtuti sellesse kui peretülisse, millesse kõrvalseisjad ei peaks sekkuma. Viimastel aastatel on Lääne ühiskondade eeskujul hakatud ka Eestis käsitlema perevägivalda kui soospetsiifilist sotsiaalset probleemi. Ettekanne annab ülevaate vägivalla peamiste käsitluste kohta maailmas ning selgitab, milline on selle olemus ning mõju pereelule.
Perekeskuse peanõustaja Kärt Kase räägib pereterapeudi juurde pöördumise sagedasematest probleemidest. Paljudes peredes on tülisid lähedus-kauguse reguleerimise teemal, toimub võimuvõitlus, mitte meeskonnatöö; inimeste päritolupere käitumismustrid tulevad automaatreaktsioonidena oma pere igapäevaellu kaasa ning tekitavad tihti paarikonflikte. Nõustamine pakub kliendile uusi vaatenurki, et sissetallatud rajast kõrvale astuda ning suhtes muutus tekitada.
Infotunniks osalemiseks on soovitav eelregistreerimine SIIN!