1. Avaleht
  2. Intervjuu
  3. Peeter Võsa: “Alati tasub läheneda positiivses võtmes!”
Peeter Võsa: “Alati tasub läheneda positiivses võtmes!”

Peeter Võsa: “Alati tasub läheneda positiivses võtmes!”

Jaan-Ivo Lukas 

Eile esmakordselt TV3 eetris olnud saate “Võimalik vaid Eestis” juht Peeter Võsa sõnas usutluses portaalile GoodNews, et ühele või teisele teemale tuleb püüda läheneda ennekõike positiivselt.

Võsa märkis sedagi, et televisioonis nõustus ta nüüd tegema vaid saadet, mis on vastand nii-öelda sopas sorimisele.

Öeldakse, et pühendunud näitleja igatseb ikka lavale, kirjanik kirjutuslaua taha ning kirglik kalamees kalavetele. Kuivõrd on teil kutsumus teleajakirjanikutöö järele?

Arvan, et see on olemas küll. Olen telemehe ametit ju kõige kauem pidanud – alustasin seda tööd mäletatavasti 1996. aastal.

Mida ütleksite nendele, kes ootavad tagasi samasuguse ajakirjandusliku väljenduse ja stiiliga Peeter Võsa, nagu neile on tuttav “Võsareporterist”?

Päris võsareporterit minust enam ei saa, kuid mina olen mina ning vaatame, mis saatest välja tuleb.

Milline peab õieti olema inimene, sündmus või olukord, et pääseda saatesse “Võimalik vaid Eestis”? Kas piisab tavalisest huvitavast ja meeldivast teemast või on mõneti tarvis ka nii-öelda võsapeetrilikkust?

Piisab sellest, kui olukord ja inimene on huvitav. Huvitavat on igapäevases elus palju, kuid oluline on seda märgata.

Tegelikult saavad aga uude saatesse teemasid pakkuda kõik soovijad. Mida tuleks selleks teha?

Tõepoolest, saate “Võimalik vaid Eestis” tegemisele saavad kõik kaasa aidata. Teemasid võib pakkuda juba tuttaval telefoninumbril 54541010 või e-postiaadressil: vaideestimaal@tv3.ee

Mida ajakirjanikuna arvate üldse kategooriatest hea uudis ja halb uudis. Mõnikord öeldakse, et ka hea uudis on kellelegi halb. Näiteks üks sportlane võidab, aga keegi kaotab, ühele linnale eraldatakse raha vajaliku haridus- või sotsiaalobjekti ehitamiseks, mõni teine omavalitsus jääb ilma ja eks selliseid näiteid võib tuua teisigi. Mida sellisest mõttekäigust arvate?

Elu on selline. Vahel tuleb ka rõõmuni läbi valu ja pisarate jõuda. Tarvis on aga piisavalt optimismi. Erinevat laadi lugudele tasub aga püüda läheneda positiivses võtmes. Kas see alati õnnestub, kuid selline eesmärk on seatud.

Kui sageli olete lugenud heade uudiste portaali GoodNews ja missuguseid emotsioone ja mõtteid see tekitab?

Nüüdseks olen selle portaaliga tuttav. Arvan, et asjalikke ja väärikaid uudiseid on vaja. Mida vähem me tegeleme üksteise eraeluga, mida harvem on nii-öelda naiste saunaklatši, seda elutervemad ja õnnelikumad me oleme.

Miks ikkagi ise valisite negatiivse meedia asemel positiivse uue suuna?

Ma ei tee saadet “Võimalik vaid Eestis“ raha ega kuulsuse pärast. Sopas sorimist on palju olnud ja seetõttu oli mul soov teha sellele suunale vastandlikku saadet. Ja kui televisioon pakkus niisuguse võimaluse, otsustasin, et tuleb proovida – võtsin pakkumise vastu.