100 KESKKONNATUNDI I Eesti Pandipakend andis 2300 Eesti õpilasele keskkonnaõpet
Eesti Pandipakend korraldas lõppenud kooliaastal 100 keskkonnatundi, millest võttis osa 2300 õpilast ja üliõpilast. Alates programmi algusest on Eesti Pandipakend andnud keskkonnaharidust pea 20 000 lapsele. Koos heategevuslike teatrietendustega on keskkonnaõpe jõudnud juba 43 000 nooreni.
Seitsmendat aastat toimunud projekti eesmärk on suurendada laste ja noorte keskkonnaalaseid teadmisi ning tutvustada õpilastele pakendite taaskasutusse suunamise tähtsust selgitades neile pandipakendite taaskasutamise ahelat. Selleks kasutatakse erinevaid aktiivõppemeetodeid nagu viktoriinid, videod, ekskursioonid jpm. Eesti keeles läbiviidavat programmi toetavad mitmekeelsed õppematerjalid.
Eesti Pandipakendi (EPP) keskkonnahariduse projekt algas 2012. aastal, mil sellest võttis osa 1700 last. Sellest ajast alates on õpilaste huvi keskkonnaõppe vastu pidevalt kasvanud ning praeguseks on EPP keskkonnatundides osalenud juba ligi 20 000 noort. Lisaks on Eesti Pandipakendi, heategevusfondi Aitan Lapsi ja Kultuuriministeeriumi koostöös 2016. aastal algatatud projekt „Teater lasteaeda“ toonud tasuta keskkonnateemalised haridusliku sisuga teatrielamused 23 200 Eesti lasteaialapseni.
„Seitsme õppeaasta jooksul oleme erinevate keskkonnateemaliste haridusprojektide kaudu jõudnud enam kui 43 000 lapsele rääkida keskkonnast, puhtast loodusest, taaskasutusest ja selle kõige olulisusest meie igapäevaelus. Lisaks koolides toimuvatele keskkonnatundidele otsustasime sel aastal jätkata õppekäikude korraldamisega Eestis ainulaadses pandipakendite käitluskeskuses, sest just läbi vahetu kogemuse saame kõige paremini panustada keskkonnateadlikku uude põlvkonda,“ ütles Eesti Pandipakendi kommunikatsioonijuht Kerttu-Liina Urke.
Urke sõnul hakkavad esimestes keskkonnatundides osalenud õpilased varsti juba keskkooli lõpetama: „Alustasime keskkonnaõppega 2012. aastal. Kui toona olid esimesed õpilased veel põhikoolis, siis nüüd hakkavad nad juba keskkooli lõpetama ja kaugel pole ka aeg, kus neil endil on järelkasv. Olen kindel, et see põlvkond lapsevanemaid on keskkonnahoiu osas väga teadlik kandes loodushoiuga seotud teadmised edasi ka oma lastele.“
2018/2019 õppeaastal külastas Eesti Pandipakendit 100 õpilasgruppi üldhariduskoolidest, lasteaedadest ja ülikoolidest, teadmisi jagati isegi tegevõpetajatest grupile. Õppekäigud toimusid suuresti tänu SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) toel toimuvatele keskkonnahariduse programmidele, mille korraldaja on Tallinna Haridusamet.