1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Kahe kuu jooksul uppumisohust päästetud 11 inimest ning elustatud ühte
Kahe kuu jooksul uppumisohust päästetud 11 inimest ning elustatud ühte

Kahe kuu jooksul uppumisohust päästetud 11 inimest ning elustatud ühte

G4Si poolt valvatavates ujumiskohtades on suvi möödunud ilma uppumisteta. Samas on kahe kuu jooksul uppumisohust päästetud 11 inimest ning elustatud ühte.

„Kõige tähtsam on, et rannakülastajad ei jätaks pere nooremaid liikmeid veekogu ääres omapäi. Väikesed lapsed on väga uudishimulikud, kuid ohte nad veel hästi ei taju, mistõttu on vanema juuresolek õnnetuste ennetamiseks väga oluline. Lisaks tuleb taaskord rõhutada ka seda, et ujumine ja alkohol ei käi kokku,” selgitas G4S kommunikatsioonijuht Maxim Tuul.

Foto: G4S

Kuigi räägitakse pidevalt, et veekogu ääres alkoholi tarvitada ei tohi, on see info nagu hane selga vesi. Näiteks juunis tuli Pärnu rannavalvuritel kokku puutuda purjus meesterahvaga, kes alguses rannavalvurite peale pahandas, et nad justkui ei märganud tema uppumisohtu. Rannavalvurid tegelesid temaga ja kutsusid politsei, kes kuni nende saabumiseni teda valvata palusid.

“Selle aja jooksul jooksis meesterahvas järsult mere poole ja peatus alles siis, kui oli kaelani vette jõudnud. See on heaks näiteks, mismoodi võib alkohol inimese käitumist mõjutada ja kuidas pannakse ohtu mitte ainult enda, vaid ka teiste elud, sest sel ajal kui rannavalvurid peavad tegelema joobes inimesega, võib ka kellelgi teisel päästjate abi vaja minna,” rääkis Tuul.

Foto: G4S

Õnneks ei ole suvi piirdunud vaid õnnetustega, vaid meelt on rõõmsaks teinud näiteks mõned loomadega seotud juhtumid. Juunis leidis Tallinna Stroomi rannavalve meeskond veest koskla pojad, kes  G4Si töötajate abiga ohutusse kohta toimetati ja seejärel neile uus ema leiti.

  • Kokku on G4S rannavalvurid kahe kuu jooksul lahendanud üle 7070 avaliku korra rikkumise. Kõige enam tuli rannavalvuritel rinda pista klasstaaraga (1731 korral), lemmikloomaga randa tulnud külastajatega (1597 korral) ning joobes isikutega (951 korral). Sadakond G4Si rannavalvurit hoiavad rannalistel silma peal 20 supelrannas Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Haapsalus, Kuressaares, Valgas, Põlvas, Elvas ja Tõrvas.