Tehnikaülikooli tudengid said rekordsummas – 288 000 euro väärtuses stipendiume
Eilsel aktusel tunnustasid Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi koostööpartnerid aktiivseid ja tublisid üliõpilasi stipendiumitega. Enim stipendiume said inseneriteaduskonna tudengid.
„See on tudengite võimalus oma elu rikastamiseks – seda nii rahaliselt, kogemuste kui kontaktidega,” sõnas Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi juhataja Elinor Toming.
Konkursile laekus sel korral 670 avaldust, lõppotsuse stipendiaatide valikul tegid stipendiumite rahastajad motivatsioonikirjade ja esseede põhjal, kus tudengid said välja tuua, mida nad tulevikus oma alal ära soovivad teha.
Võrreldes eelmise sügisega on stipendiumite maht ja suurus oluliselt kasvanud. Toming tänab ettevõtteid ja eraisikuid, kes ka majanduslikult keerulisematel aastatel läbi tehnikaülikooli arengufondi üliõpilasi toetavad. „Iga panus loeb, et Eesti majanduse mootor jätkuvalt vuriseks ning saaks piisavalt kütet uute lahenduste ja innovatsiooni loomiseks,” märkis Toming. „Mul on hea meel, et järjest enam vilistlasi leiavad tagasitee ülikooli juurde just läbi koostöö – mentorlus, stipendiumid ja külalisloengud.”
Hetkel panustab stipendiumitesse kalendriaastas pea 100 ettevõtet ja eraisikut. Siiski on veel valdkondi, kus stipendiume on väga vähe – näiteks loodusteadused ja Mereakadeemia erialad. „Tänu teile, kallid ettevõtted, saavad paljud noored keskenduda õppimisele, saavutamaks parimad tulemused ja kujundada parema homse meie kõigi jaoks. Koos saame luua tuleviku täis säravaid noori, kel siht silme ees, et seista vastu olulistele väljakutsetele,” rõhutas aktusel kõne pidanud kolmanda aasta inseneritudeng Brenda Pent.
- Stipendiumikonkurss toimub kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. Ettevõtted, kes soovivad pühendunud ja entusiastlikke noori kõnetada, saavad arengufondiga juba praegu ühendust võtta, et kevadisel konkursil oma stipendium välja panna või omanimeline stipendiumifond luua. „Julgustan kõiki kaasa mõtlema ja samme tegema, et põhikoolist jõuaks piisavalt noori gümnaasiumitesse ja sealt edasi ülikooli inseneeriat, tehnoloogiat, IT-d ja loodusteadusi õppima,” lisas Toming. Uus kandideerimisvoor algab veebruari lõpus.