1. Avaleht
  2. Haridus
  3. TalTechi ettevõtliku juhtimise MBA õppekava kuulub maailma 300 parima hulka
TalTechi ettevõtliku juhtimise MBA õppekava kuulub maailma 300 parima hulka

TalTechi ettevõtliku juhtimise MBA õppekava kuulub maailma 300 parima hulka

Association of MBA’s (AMBA) omistas Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna ettevõtliku juhtimise MBA õppekavale akrediteeringu. See tähendab, et programm kuulub nüüd maailma 2% ehk 300 parima hulka ning on esimene nii mainekas akrediteering Baltikumis.

„Akrediteeringud viivad meid pideva täiustamise poole ning hindamisprotsessi läbimine näitab, et täidame nõudlikke rahvusvahelisi kvaliteedikriteeriume. Käivitasime MBA (ärijuhtimise magister) õppekava uuendatud kujul 2020. aastal ning suur rõõm on näha, et oleme lühikese ajaga rahvusvahelisse kõrgliigasse jõudnud. Tunneme uhkust, et õppekava on lõpetanud juba tugev ja mitmekesine vilistlaskond, olles saanud meie juures maailma tipptasemel hariduse,“ ütles dekaan Mari Avarmaa. „Akrediteerimiskomisjon kiitis eriti MBA üliõpilaste personaalset coachimist, tugevat tippjuhtidest õppejõudude esindatust ning edukaid ja entusiastlikke vilistlasi. Suur tänu kõigile akrediteerimisprotsessis osalenutele. Jätkame koostööd oma teaduskonna veelgi paremaks muutmiseks.“

Akrediteeringud viivad meid pideva täiustamise poole ning hindamisprotsessi läbimine näitab, et täidame nõudlikke rahvusvahelisi kvaliteedikriteeriume.

AMBA akrediteeritud koolid kuuluvad rahvusvahelisse võrgustikku, mis pakub erinevaid võimalusi. Näiteks on see hea platvorm nii teaduskonnale kui ka üliõpilastele koostööks teiste akadeemiliste ja äriühingutega üle maailma. Organisatsiooni liikmelisus tähendab ka kuulumist rahvusvahelisse kolleegiumi, kus on juurdepääs äristrateegia mõttejuhtidele, karjäärinõustamisele, teadmistele ja MBA tööportaalile.

Andrew Main Wilson, AMBA ja Business Graduates Association tegevjuht sõnas: „Mul on ülimalt hea meel tervitada Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonda AMBA võrgustikku – meie esimest akrediteeritud ülikooli Eestis ja Balti riikides. TalTech on üks piirkonna juhtivaid kõrgkoole ning on selle suurepärase maine saavutanud läbi uuendusmeelsuse ja ettevõtlikkuse – omadused, mis on AMBA akrediteerimise, kaasaegse hariduse ning globaalses ärimaailmas juhtiva positsiooni keskmes.“

AMBA akrediteeringu on saanud näiteks sellised maailma tipptasemel ülikoolid nagu Imperial College Business School, London Business School, INSEAD, University College London – School of Management ja HEC Paris. Lähiregioonist on sama tiitliga pärjatud näiteks Stockholm Business School, Stockholm University ja Aalto University School of Business.

Ettevõtliku juhtimise MBA programmijuhi Martin Todingu sõnul suurendab AMBA akrediteeritud programm kindlasti lõpetajate atraktiivsust tööandjate silmis, sest neil on maailmatasemel äri- ja majandusharidus. „Et õppekava on eeskätt mõeldud juhtidele ja tulevastele tippjuhtidele, siis kindlasti kasvavad nende võimalused edukaks karjääriks ja edasiseks professionaalseks arenguks,“ lisas Toding.

  • MBA programm keskendub ettevõtlikule juhtimisele, et toetada tippspetsialistide arengut juhiks saamisel või juhtimiskompetentside arendamisel rahvusvahelistes ettevõtetes. Teoreetiline ja praktiline osa on õppekavas oskuslikult seotud ning lõpetada on võimalik 1,5 aastaga.
Head Uudised GoodNews