1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Elektriautode laadimissüsteem sai riistvarahäkatonil peaauhinna ning kaks eripreemiat
Elektriautode laadimissüsteem sai riistvarahäkatonil peaauhinna ning kaks eripreemiat

Elektriautode laadimissüsteem sai riistvarahäkatonil peaauhinna ning kaks eripreemiat

18.–20. oktoobrini toimus TalTechi Mektory innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Build-a-Thon Energy häkaton. Kahe ööpäeva jooksul lahendas üle saja tudengi ning keskkooliõpilase taastuvenergiaga seotud väljakutseid. Esikoha saavutas tiim, kes võttis ülesandeks luua ühtne rahvusvaheline elektriautode laadimissüsteem.

Enefiti juhatuse liige Kristjan Kuhi tõdes, et võidulahenduse kasutuselevõtmine lihtsustaks elektriautode laadimist. „Elektriautode omanikud seisavad sageli silmitsi olukorraga, kus erinevates laadimisjaamades ja riikides tuleb mitmeid mobiiliäppe ning maksekaarte kasutada. Häkatonil välja töötatud prototüüp lihtsustab oluliselt erinevate kontode haldamist ega nõua rakenduste allalaadimist ja eraldi maksekaartide sahtlit,“ rääkis Kuhi.

Elektriautode omanikud seisavad sageli silmitsi olukorraga, kus erinevates laadimisjaamades ja riikides tuleb mitmeid mobiiliäppe ning maksekaarte kasutada.

Võidutiimi liige Giorgio Giancarlo Lelmi ütles, et nad valisid laadimissüsteemi väljakutse, kuna selle lahendus on majanduslikult kõige tasuvam ja käsitleb väga levinud probleemi. „Analüüsisime turgu ning olemasolevaid lahendusi, võtsime isegi kiirlaadija lahti. Töötasime läbi mitmeid ideid, enne kui teostuseni jõudsime,“ lisas Lelmi.

  • Lisaks 3000 euro suurusele peaauhinnale sai võidumeeskond kõige innovatiivsema idee ja Enefiti väljakutse eriauhinna. Enefit jätkab võidutiimi mentorlusega, et lahendust edasi arendada ning testida.
  • Häkatoni peakorraldaja, Solaride´i koolitus- ja arendusjuht Getrin Valge sõnul tuli tänavuse häkatoni osalejatel ka äriplaan koostada.

„See avardas osalejate mõtlemist, innustas kastist välja vaatama ning tõi kokku erinevate valdkondade inimesed, kes muidu omavahel ei suhtleks. Nii olid meeskondade lahendused erakordselt tugevad,“ lisas Valge.

See avardas osalejate mõtlemist, innustas kastist välja vaatama ning tõi kokku erinevate valdkondade inimesed, kes muidu omavahel ei suhtleks.

Kaaskorraldaja ning Inseneriakadeemia programmijuht Juta Asuja nentis, et insenerilahenduste väljatöötamiseks on vaja nii tehniliste oskustega spetsialiste kui loovaid mõtlejaid.

„Julgustame lisaks tudengitele ka kutsekoolide ja gümnaasiumite õpilasi häkatonist osa võtma, et teadmised ning oskused tulevikutarbeks proovile panna. Olgu selleks noor, kes huvitub mehaanikast, raamatupidamisest või turundusest,” lisas Asuja.

Head Uudised GoodNews