1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. Aasta jazzmuusik 2024 on laulja ja helilooja Karmen Rõivassepp
Aasta jazzmuusik 2024 on laulja ja helilooja Karmen Rõivassepp

Aasta jazzmuusik 2024 on laulja ja helilooja Karmen Rõivassepp

26. aprillil tunnustati Eesti Jazzliidu ja festivali Jazzkaar poolt Eesti silmapaistvamaid jazzmuusikuid. Eesti Jazziauhindu jagati 18. korda ning auhindu anti kuues kategoorias. Tseremoonia toimus festivalil Jazzkaar enne Aasta Jazzmuusik 2023 Janno Trumbi kontserti.

Aasta Jazzmuusik 2024 tiitli pälvis laulja, helilooja ja arranžeerija Karmen Rõivassepp, kes viimased üksteist aastat tegutsenud Taanis ning tituleeriti mullu ka Aasta Jazziheliloojaks.  Noore Jazzitalendi auhinna sai kontrabassimängija ja basskitarrist Kertu Aer, keda jazzmuusikaõpingud on viinud nii Rootsi kui Norrasse. Aasta Jazzihelilooja on pianist ja helilooja Kirke Karja, kes on kirjutanud muusikat nii kammeransamblitele kui ka orkestritele. Pärjatud sai ka Karja rahvusvaheline trio Karja/Renard/Wandinger, mis pälvis Aasta Jazzansambli tiitli. Aasta Jazziedendajaks tituleeriti saksofonist Raivo Tafenau ja TAFF:fest ning Eesti Päevalehe publiku lemmikuks hääletasid muusikasõbrad noore saksofonisti ja muusikapedagoogi Allan Kaljaste.

Allan Kaljaste. Foto: Siiri Männi
  • Aasta Jazzmuusikut tunnustati 3500 euroga koostöös Piletikeskusega. Aasta Jazzansamblit tunnustati 2000 euroga Eesti Autorite Ühingult, Noor Jazzitalent pälvis 2000 eurot Telliskivi Loomelinnakult, Aasta Jazzihelilooja sai 2000 eurot Eesti Autorite Ühingult ning Aasta Jazziedendaja 2023 sai kingituseks JURA E6 kohvimasina festivali peatoetajalt JURAlt. Publiku lemmik sai auhinnaks 2000 eurot Delfi meedia reklaamikrediiti.
Head Uudised GoodNews