Avaleht Keskkond Aasta Keskkonnasõbralik Ettevõte pakub tasuta vanade kunstmuruväljakute ülesvõtmist
Aasta Keskkonnasõbralik Ettevõte pakub tasuta vanade kunstmuruväljakute ülesvõtmist

Aasta Keskkonnasõbralik Ettevõte pakub tasuta vanade kunstmuruväljakute ülesvõtmist

Hiljuti Aasta Keskkonnasõbraliku Ettevõtte tiitli pälvinud Advanced Sports Installations Europe pakub sel aastal Eestis tasuta vanade kunstmuru jalgpalliväljakute ülesvõtmist ja taaskasutusse suunamist.

Advanced Sports Installations Europe ASi (ASIE) omaniku Raul Lättemägi sõnul tuli kampaania idee sellest, et Keskkonnaministeeriumi korraldatud Aasta Keskkonnasõbralikku Ettevõtte konkursil saadi üldvõit uuendusliku kunstmuru taaskasutustehnoloogia Arena väljatöötamise eest.

“Kunstmuru spordiväljakute vahetamine tekitab igal aastal Euroopa Liidus 600 000 tonni kummi, liiva ja plastiku segajäätmeid, millest enamik ei lagune loodusesse sattununa kunagi,” rääkis Lättemägi. “Meie loodud Arena tehnoloogia võimaldab eemaldatava kunstmuru komponendid sorteerida, puhastada ja kuivatada ning uuesti jalgpalliväljakutel kasutusele võtta, vähendades oluliselt väljakute uuendamisega kaasnevat suurt keskkonnakoormust.  Soovime oma ettevõtmisega tõsta jalgpalliklubide, omavalitsuste, koolide ja teiste väljakuomanike teadlikkust, kuidas saab kunstmuru vahetada ja taaskasutada keskkonnasäästlikult.”

25 aastat üle Euroopa jalgpalliväljakuid rajanud ASIE pakub kampaania raames Eestis vanade kunstmuruväljaku ülesvõtmist ning nii murukatte kui ka täitematerjalide äraviimist tasuta. Tavajuhul maksab täismõõtmetes kunstmuruväljaku utiliseerimisteenus umbes 22 000 eurot. Tänu kasutatavale Arena tehnoloogiale võetakse vana kunstmuru üles 4-meetriste rullidena. Nii jääb muru terveks ja seda on ümbertöötlemise järel võimalik uuesti paigaldada harjutusväljakutele või koolide jalgpalliplatsidele. Kampaania kehtib kõikidele Eestis asuvatele spordiväljakutele, kust kunstmuru eemaldatakse 2018. aasta jooksul. Tasuta teenuse saab tellida kuni 1. septembrini 2018 e-posti aadressil info@sportsinstallations.com.

Maailmas ainulaadse Arena tehnoloogia eeliseks on see, et kunstmuruväljakult saab kätte praktiliselt 100% täitematerjalist. Kuna kogu vahetusprotsess tehakse ära jalgpallistaadionil kohapeal, on tänu minimaalsele transpordivajadusele ka CO2 saaste tekitamine kordades väiksem kui seni. Suurema osa kasutatud kunstmurukattest saab uuesti kasutusele võtta, mis on võrreldes teiste pakkujatega soodsam ja ka oluliselt keskkonnasäästlikum lahendus. Eriti kulunud kasutuskõlbmatu kunstmuru töödeldakse ringmajanduse põhimõtete kohaselt ümber plastitööstuses toorainena kasutatavateks plastigraanuliteks.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga