Avaleht Haridus Aasta kirjandusõpetaja on Sirje Nootre
Aasta kirjandusõpetaja on Sirje Nootre

Aasta kirjandusõpetaja on Sirje Nootre

Täna hommikul Kuberneri aias toimunud tseremoonial andis president Alar Karis üle aasta kirjandusõpetaja 2023 tiitli Märjamaa gümnaasiumi õpetajale Sirje Nootrele.

„Kirjandus on kõnetus, kõnekas kõnetus. Praegusel keerulisel ajal on meil üksteisega eriti kõnelda vaja, et leida kohati apokalüptiliseks muutunud maailmas kokkupuutepunkte. Tunnustus, mis mulle täna üle anti, ei kuulu ainult mulle – see kuulub kõigile kirjandusõpetajatele, kes me parimal moel ja teinekord märkamatult koos oma õpilastega oma unistuste Vargamäed ehitame, seal tõde ning õigust otsime ning koos Põrgupõhja Jürkaga õndsuse võimalikkuse üle arutleme,“ ütles aasta kirjandusõpetaja Sirje Nootre.

„Eestis on tähelepanuväärselt palju häid kirjandusõpetajaid, kes väärivad meie ühiskonnalt rohkem tunnustust, et säiliks motivatsioon teha head tööd. Sirje Nootre on väsimatult innustanud nii õpilasi kui ka õpetajaid eesti kirjandust lugema, mõistma ja väärtustama. ta on järjepidevalt suunanud õpilasi osalema kirjandussündmustel ja -võistlustel ning loonud rohkelt  kõrgetasemelisi kirjandusõpikuid ja veebiõppematerjale.

Sirje Nootre on esimene tiitli saanud kirjandusõpetaja, tulevikus hakkame seda tiitlit andma välja igal aastal 30. jaanuaril, eesti kirjanduse päeval,“ ütles kultuuriminister Piret Hartman.

Õpetaja valisid Eesti Emakeeleõpetajate Selts koostöös Tallinna Kirjanduskeskuse ja Kultuuriministeeriumiga. Tiitliga kaasneb rahaline preemia.