1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. Aasta õeks valiti Merle Somelar
Aasta õeks valiti Merle Somelar

Aasta õeks valiti Merle Somelar

Eesti Õdede Liit valis aasta õeks Rakvere haigla intensiivravi osakonna õendusjuhi Merle Somelari, kes on töötanud seal 27 aastat.

„Merle Somelar on tööle pühendumusega eeskujuks ka teistele kolleegidele. Tema eestvedamisel toimuvad intensiivraviosakonna personalile mõeldud koolitused, tema pühendumus innustab teisi õppima ja arenema. Samuti panustab Merle kogukonda, osaledes  piirkonna teabe- ja tervisepäevadel,“ ütles liidu president Anneli Kannus.

Merle Somelar on Eesti Õdede Liidu liige 2005. aastast. Aastatel 2006-2014 oli ta liidu Lääne-Virumaa piirkonnajuht, hiljem kuulus piirkonna juhtkonda. Õekutse omandas ta Tallinna Meditsiinikoolis, tasemeõppe ja intensiivõeks saamiseks läbis spetsialistiõppe Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis.

Aasta teoks nimetati õenduseriala magistriõppe avamine Tallinna ja Tartu Tervishoiu Kõrgkoolides.

“Õenduseriala magistriõppe avamine on suur samm, mis aitab kaasa õenduse arengule. Magistriõppe avamine laiendab õdede pädevust, annab õdedele tervishoius juurde iseseisvust, lubab võtta vastutust ja pakkuda patsientidele  parimat võimalikku abi. Ühtlasi aitab eriõdede rakendamine jagada vastutust tervishoiusüsteemis ja kasutada personali efektiivsemalt, aidates patsiendil kiiremini abini jõuda,“ sõnas Anneli Kannus.

Head Uudised GoodNews