1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Aasta turismiedendajad on PÖFF ja AHHAA
Aasta turismiedendajad on PÖFF ja AHHAA

Aasta turismiedendajad on PÖFF ja AHHAA

PÖFFEesti Hotellide ja Restoranide Liit (EHRL) tunnustas eelmise aasta parimaid turismisektorit arendanud ettevõtteid. Üleriiklikult pälvis aasta parima tiitli filmifestival PÖFF ja kohalikul tasandil teaduskeskus AHHAA.

EHRLi juhatuse esimees Verni Loodmaa sõnas eilsel liidu 2015. aasta üldkoosolekul, et turistide stabiilse voo hoidmiseks tuleb tegeleda hoolikalt läbimõeldud turismiturundusega. “Võimalus on kommunikeerida Eestit atraktiivse turismi sihtkohana, kuid oluline on seda teha erinevate siin toimuvate üritustega.” Ta lisas, et PÖFF ja teaduskeskus AHHAA on mõlemad selles vallas erakordselt hästi silma paistnud ning oma sihikindla tegevusega külalisi Eestisse toonud.  Samuti rõhutas Loodmaa viimaste kuude statistikale viidates, et turistide arv ei pruugi mitte alati suureneda, vaid võib lähitulevikus pigem väheneda. Seetõttu ootame ka uuelt Riigikogult suuremat tähelepanu turismitööstusele (sektorile), enam rahalisi ressursse turundustegevusteks ja head ning stabiilset maksukeskkonda.”

Aasta parima tiitli pälvija PÖFFi peakorraldaja Tiina Lokk oli tunnustuse eest tänulik ja tema sõnul soovivad nad ka tulevikus turismi arendamisse panustada. “Oleme praeguseni saanud selles valdkonnas oma potentsiaalist ehk kolmandiku mängu panna. Teised riigid, kellel on sellise tasemega festival, on pannud selle edukalt ka oma riigi mainekujundust ja turismi vedama.” Lokk julgustab kogu turismisektorit ka selles suunas tegutsema. “Ühiste jõududega edasi minnes võime mägesid liigutada,” lisas peakorraldaja.

Foto: Arne Maasik
Foto: Arne Maasik

Teaduskeskuse AHHAA juhatuse liige Pilvi Kolk oli samuti tunnustusest positiivselt meelestatud. „AHHAA ning EHRLi koostöö on väga oluline meie jaoks. Sellist auhinda vastu võtta on südant soojendav tunne, sest see on suur tunnustus meie tööle,“ ütles Kolk.

EHRL annab aasta parima auhinda välja 1994. aastast. Tiitel antakse asutusele, ettevõttele või üksikisikule, kes liidu liikmete arvates on kas pikema aja vältel või jooksval aastal oluliselt kaasa aidanud Eesti hotelli- ja restoranimajanduse või turismi arengule.

Eesti Hotellide ja Restoranide Liit (EHRL) on hotelli- ja restoranimajandusega tegelevate juriidiliste isikute esindusorganisatsioon. EHRL loodi 1992. aastal ja liitu kuulub täna 175 ettevõtet üle Eesti, sh suurimad majutusteenust pakkuvad ettevõtted ning hotelli- ja toitlustuserialasid õpetavad koolid.

Head Uudised GoodNews