Home Tunnustus Aasta turvatöötajaks sai inimelusid päästnud G4S töötaja
Aasta turvatöötajaks sai inimelusid päästnud G4S töötaja

Aasta turvatöötajaks sai inimelusid päästnud G4S töötaja

Eesti Turvaettevõtete Liit (ETEL) avalikustas aastakoosolekul 4. mail aasta parimad turvatöötajad ja turvatehnikud. Juba kuuendat aastat osalevad turvaturu parimate töötajate leidmisel kõik ETEL liikmed ja lähimad koostööpartnerid.

Aasta Turvatöötaja 2022: Edgart Jažokov (G4S)

G4Si Lõuna piirkonna patrullteenistuse turvatöötaja Edgart Jažokov märkas patrullringilt naastes leeke Tartu linna kahekorruselise maja teisel korrusel. Patrullteenistuse turvatöötajad sõitsid viivitamatult maja juurde ja alustasid inimeste evakueerimist, tuues põlevast majast välja seitse inimest. Töötajate tähelepanelikkus, inimlik hoolivus, kiire reageerimine ja tasakaalukas käitumine pingeolukorras päästis seekord mitu inimelu.

Aasta Turvatöötaja 2022: Edgart Jažokov (G4S)
Aasta Turvatöötaja 2022: Edgart Jažokov (G4S). Foto: ETEL

Edgart  on öelnud: „Kui juba vormi selga paned ja autosse istud, siis tunned vastutust!”. See mõtteviis pärineb Edgartil ajast, mil ta piirivalves töötas. Põlevasse hoonesse sisenemise otsus ja käitumisplaan tulid mehe hinnangul puhtalt kogemuse ja väljaõppe pealt nii, et isegi ei tekkinud kõhklust.

Edgart Jažokov pälvis koos kolleeg Maikel Ivanoviga enda teo eest ka Elupäästja medali.

Aasta Turvatehnik 2022: Vladimir Dvornik (Viking Security)

Viking Security vanemtehnik Vladimir (26) tegeleb eelkõige keerulisemate, maksimaalset tähelepanu ja kvaliteeti nõudvate tööde teostamisega. Eriti tähelepanuväärsed on Vladimiri teostatud arvutivõrgu tööd, kus saavutatud tulemus kuulub pigem kunsti kui tehnilise paigalduse valdkonda.

Aasta Turvatehnik 2022: Vladimir Dvornik (Viking Security)
Aasta Turvatehnik 2022: Vladimir Dvornik (Viking Security). Foto: ETEL

Vladimiri tööde kvaliteet on nii kõrge, et rohkem kui korra on kolleegidel tekkinud küsimus „Kas klient selle kinni ka maksab?“ Kuid vaatamata kõrgele kvaliteedile on Vladimir üks Viking Security kiiremaid tehnikuid. Lisaks tööde kõrgele kvaliteedile iseloomustab Vladimirit kellaajast kinnipidamine ning hea suhtlemisoskus klientidega.

Vladimir on positiivse ellusuhtumisega, aus, hoolas ja korrektne. Tema sees peitub soov teha kõike alati täiuslikult. Samuti iseloomustab teda suur töötahe ning seda nõuab ta ka teistelt. Ta ei suuda lihtsalt „aega surnuks lüüa“. Silmapaistev tehniline taiplikkus ning soov ennast pidevalt täiendada.