1. Avaleht
  2. Eesti elu
  3. Aasta Vabaühenduste eriauhinna “Aasta hääl” sai Silver Meikar
Aasta Vabaühenduste eriauhinna “Aasta hääl” sai Silver Meikar

Aasta Vabaühenduste eriauhinna “Aasta hääl” sai Silver Meikar

Aasta Vabaühenduste eriauhinna “Aasta hääl” sai Silver Meikar, kelle 22. mail Postimehes ilmunud artikkel “Erakondade rahastamisest. Ausalt” oli üks mullu enim kõneainet pakkunud ja ühiskonnas olulisi arutelusid algatanud sõnavõtte.

Vabaühenduste liit EMSL andis neljapäeval koos riigikogu spiikri Ene Ergmaga üle kodanikuühiskonna 2012. aasta tegijate tiitlid, aasta vabaühenduse tiitli pälvis Eesti Interneti Kogukond.

Eesti Interneti Kogukond on EMSL-i hinnangul end lisaks veebruaris korraldatud paari tuhande osavõtjaga ACTA-vastasele meeleavaldusele tõestanud ka võimeka läbirääkija ning seaduseelnõude väljatöötamises osalejana, järjekindla internetivabaduse ning avalike andmete kättesaadavuse eest seisjana. Aasta vabaühenduse tiitliga kaasneb ka 5000 euro suurune preemia Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt.

Aasta teo auhind läks jagamisele kahe kodanikualgatuse vahel. Külaliikumise Kodukant korraldatud “Avatud külaväravad” tõi suvel üle 10 000 inimese tutvuma Eesti tegusaimate küladega. 2008. aasta Teeme ära! talgutest välja kasvanud Let’s do it! World Cleanup laienes aga mullu 96 riiki, kus peetud 115 koristustalgutel on tänaseks osalenud seitse miljonit vabatahtlikku.

Aasta missiooniinimene on Vanalinna Hariduskolleegiumi abiturient Johanna Maria Juhandi, kes korraldas mullu novembris kontserdi koos abikaasaga kümmet last kasvatavale Nadežda Atajevale, kes teenib elatist laulmisega Viru tunnelis. Atajeva venekeelsed laulud on sellised, mida suudab kirjutada ja esitada vaid väga suure hingega inimene, ning need väärivad paremat publikut kui juhuslik möödakäija, leidis Juhandi. Aasta varem oli Juhandi korraldanud heategevuskontserdi klassiõe diabeeti põdevale vennale insuliinipumba ostmiseks.

Aasta ettevõtte tiitli saab esmakordselt sotsiaalne ettevõte MTÜ Abikäsi, kes on inimeste tööleaitamisel keskendunud erivajadustega inimestele ja pikaajalistele töötutele. Alates 2010. aastast on Abikäsi korraldanud koolitust ja tööpraktikat enam kui 120 inimesele, kellest 75 protsenti on saanud püsivalt tööle.

Aasta avaliku võimu esindaja, Tartu linnavalitsuse noorsooteenistuse juhataja Kristel Altosaar on tema kandidatuuri üles seadnud Tartu noorte sõnul vabakonna jaoks unistuste ametnik: pühendunud, inspireeriv, alati valmis aitama, vajadusel ka oma vabast ajast. Tema tegevuse tulemusena on Tartus tekkinud võrgustik omavahel tihedalt koostööd tegevatest noortevaldkonna huvilistest ning kasvanud põlvkond noori, kes nüüd juba ise valdkonda panustavad ja noorte arengut toetavad.

Eriauhinnaga “Aasta pioneer” tunnustati ühisrahastusplatvormi Hooandja. Suve hakul alustanud Hooandjas saab igaüks toetada jõukohase summaga endale sümpaatseid loomingulisi ideid ning nende elluviimisel ka tulemusest ise osa. Mullu kogus seal vajaliku toetuse 25 projekti, millele anti kokku hoogu 61 556 euroga.

Head Uudised GoodNews