Home Keskkond AHVIAASTA ALGAB! Loomaaiad ahvid tähistavad ahviaasta algust
AHVIAASTA ALGAB! Loomaaiad ahvid tähistavad ahviaasta algust

AHVIAASTA ALGAB! Loomaaiad ahvid tähistavad ahviaasta algust

Šimpans Foto: Maaja Kitsing
Šimpans
Foto: Maaja Kitsing

7. veebruaril kell 11 ootab Tallinna loomaaed kõiki tähistama Hiina kalendri järgi algavat ahviaastat. Ahvid on küll alati troopikamaja ekspositsioonis näha, kuid seekord saab asjatundja juttu kuulates kohapeal ka targemaks. Loomad saavad kingitusi ja toitu, ahve tutvustab nii eesti kui vene keeles Darja Zubareva loodushariduse osakonnast. Meened ahvidele valmistatakse  Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi poolt.

Ahvijuttu kuuleb aedikute juures järgmistel kellaaegadel:

11.00 jaapani makaagid (õues; ülejäänud ahvid troopikamajas)
11.30 šimpansid
12.00 kääbusmarmosetid
12.30 valgetups-marmosetid
13.00 kuningtamariinid

Loomaaias elab praegu kokku 11 liiki ahve, nende hulgas nii väiksed küünisahvid kui suured inimahvid šimpansid, lisaks veel Madagaskarilt pärit leemurid, poolahvid. Troopikamaja soojas saab ahvide tegemisi mõnusalt jälgida, 20-pealise jaapani makaagi pere elu kulgeb aga ka talvisel ajal väliaedikus. Ahvide loomaaeda tulemise lood on väga erinevad: veerand sajandit tagasi rändas Tallinnasse Rootsi Skanseni loomaaiast kingituseks saadud esimene kääbusmarmosettide paar ja seda direktor Mati Kaalu käsipagasis, emased inimahvid on aga meremeeste poolt Guinea sadamas sigarettide vastu vahetatud kaubana Eestisse jõudnud. Igal ahvil oma lugu – tule pühapäeval kuulama!

Loomaaia kassad nii põhja- kui lääneväravas on avatud kella 9-15 ja piletihinnad on talvised. Siseekspositsioonid ja laste loomaaed ootavad külastajaid kella 10-16, loomaaed suletakse kell 17.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *