Avaleht Eesti elu AITÄH I Regionaalhaigla tunnustas virtuaalpeol aasta õendus- ja hooldustöötajaid
AITÄH I Regionaalhaigla tunnustas virtuaalpeol aasta õendus- ja hooldustöötajaid

AITÄH I Regionaalhaigla tunnustas virtuaalpeol aasta õendus- ja hooldustöötajaid

Rahvusvahelist õdede päeva tähistati sel aastal Regionaalhaiglas teistmoodi kui tavapäraselt. Pidulik õdede päeva tänuüritus, kus tunnustati traditsiooniliselt aasta õendus- ja hooldustöötajaid, jõudis kõigi haigla töötajateni virtuaalpeona veebiülekande vahendusel.

Regionaalhaigla õendusdirektor Aleksei Gaidajenko sõnul tuli tänavune õdede päeva tähistamine kohandada riigis kehtivale eriolukorrale vastavaks. „Piirangutest tingituna kohtusime seekord virtuaalselt – otseülekanne telestuudiost võimaldas virtuaalpeoga liituda kõigil haigla töötajatel,“ selgitas Gaidajenko.

Regionaalhaigla Aasta Õeks kuulutati infektsioonikontrolli õde Sigrid Jaska-Pilv, Aasta Hooldajaks psühhiaatriakliiniku laste ja noorukite osakonna hooldaja Marvis Mägi, Aasta Tulevikutäheks taastus- ja palliatiivravi kliiniku II järelravi osakonna õde Kristina Kabrina. Kokku töötab Regionaalhaiglas enam kui 2300 õendus- ja hooldustöötajat, kes moodustavad rohkem kui 50% kogu haigla personalist.

Õdede tunnustusüritusele oma videotervituse edastanud president Kersti Kaljulaid tänas oma kõnes kõiki Eesti õdesid ja hooldajaid, kes vaatamata riskile on patsientide jaoks olemas ka siis, kui ollakse nakkusohtlikud, raskes ja abivajavas seisus. „Soovin teile tulevikuks palju uusi noori kolleege, keda  enda ridades välja õpetada, aidata ja toetada – ikka selleks, et meie, patsiendid, saaksime näha teie rõõmsaid ja puhanud silmi,“ lisas proua Kaljulaid.

Head õdede päeva!

Aitäh teile, kallid Eesti õed! Vähe on Eestis neid inimesi, kes paremini mõistavad, miks see tervitus jõuab teieni distantsilt.

Posted by Kersti Kaljulaid on Teisipäev, 12. mai 2020

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga