Avaleht Eesti elu AITAMINDTÖÖLE.EE I Värbamisekspert avas tööotsijatele portaali, kus on kasulikud nõuanded tööle saamiseks
AITAMINDTÖÖLE.EE I Värbamisekspert avas tööotsijatele portaali, kus on kasulikud nõuanded tööle saamiseks

AITAMINDTÖÖLE.EE I Värbamisekspert avas tööotsijatele portaali, kus on kasulikud nõuanded tööle saamiseks

Pühendunud personaliekspert ja värbamisjuhtide mentor Ketlin Kasak avas portaali Aitamindtööle.ee, kus ta annab harivates videotes kasulikke nõuandeid enda jaoks sobiva töökoha saamiseks ning aitab vaatajatel eristuda teistest kandidaatidest ning värbamisprotsessis silma paista.

Ketlin Kasak on värbamismaailmas töötanud juba pea 12 aastat ning läbi viinud rohkem kui 7000 töövestlust. Ketlini sõnul pole värbamine lihtsalt CV saatmine või töövestlus. Värbaja töö on mõista ettevõtte juhti ja meeskonda ning sobitada sinna õige inimene.

Värbaja töö on mõista ettevõtte juhti ja meeskonda ning sobitada sinna õige inimene.

Abi, mis tuleneb oma kogemustest

Seda, kui keeruline võib olla tööle saada, teab Ketlin omast käest – kui ta läks ise personalijuhtimist õppima, tahtis ta ka tööle saada, ent keegi 18aastast entusiastliku noort inimesi värbama võtta ei tahtnud. “Ma ei jätnud jonni, olin sihikindel, rääkisin paljude erinevate inimestega enda ümber, saatsin CVsid, tegin igasuguseid trikke, keegi mind tõsiselt ei võtnud ja siis ma otsustasin, et mul on vaja lihtsalt läbi sõprade personaliosakonda saada ja ma lihtsalt käisingi siis erinevaid personaliosakondi läbi, lõpuks sain ka praktikakoha,” meenutab ta enda teekonda. Sealt edasi läks lumepall veerema – esmalt sai ta personaliosakonna assistendiks, siis personalispetsialistiks, siis värbamisspetsialistiks, personalijuhiks ja siis tegi juba oma ettevõtte.

Esmalt sai Ketlin personaliosakonna assistendiks, siis personalispetsialistiks, siis värbamisspetsialistiks, personalijuhiks ja siis tegi juba oma ettevõtte.

Nüüd on ta võtnud eesmärgiks toetada Eesti ettevõtteid nii, et ei peaks kulutama palju raha mingisuguste protsesside või süsteemide loomisele, mis tegelikult on juba olemas.  “Kuna mina olen otsustanud, et ma olen selles ja jään sellesse valdkonda, siis seal on väga konkreetsed võimalused, süsteemid ja arusaamad, kuidas üles ehitada sellised süsteemid, et personaliosakondadel, personalitöötajatel, personalijuhtidel, ettevõtete omanikel, ettevõtete tegevjuhtidel oleks lihtsam elada ja nad ei peaks tikutulega neid inimesi otsima, et need õiged inimesed jõuaksid ise nendeni,” selgitab ta.

Paista silma tööturul

Kuna koroonaviiruse levik ja sellega kaasnev kriis on paljud inimesed pannud olukorda, kus tuleb otsida uut töökohta või miks mitte ka vahetada eriala, on Ketlin otsustanud enda kogemusepagasiga aidata tööotsijaid.

Aitamindtööle.ee portaali videokursused pakuvad nii kiiremat kui ka pikaajalisemat abi – saad nõu, kuidas leida endale kiirelt töökoht, et keerulised ajad üle elada ning juhendab ka, kuidas leida endale sobiv eriala.

Üle 7000 läbiviidud töövestluse on Ketlinile andnud ka piisavalt kogemust, et anda nõu, kuidas eristuda teistest kandidaatidest nii koostades oma CV-d kui ka vestlusvoorus.

VAATA REPORTERIST, KUIDAS VÄRBAMISEKSPERT INIMESI TÖÖLE AITAB!

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga