1. Avaleht
  2. Ukraina rahva toetuseks
  3. Alexela Kontserdimajas esineb üks maailmas tuntumaid Ukraina ansambleid DakhaBrakha
Alexela Kontserdimajas esineb üks maailmas tuntumaid Ukraina ansambleid DakhaBrakha

Alexela Kontserdimajas esineb üks maailmas tuntumaid Ukraina ansambleid DakhaBrakha

Viljandi pärimusmuusika festival esitleb augustis kontsertidega kaht väliskülalist. 27. augustil tuleb Alexela Kontserdimajas lavale üks maailmas tuntumaid Ukraina ansambleid DakhaBrakha.

Kiievist pärit maailmamuusika kvarteti vaid neile omane helimaastik keskendub kõlale ja hingele ning on inspireeritud Ukrainas valitsevast etnilisest mitmekesisusest. DakhaBrakha (ДахаБраха), mis tähendab vanas ukraina keeles “anna/võta”, on samaaegselt uuenduslik ja ehe.

DakhaBrakha. Foto: Olga Zakrevska

DakhaBrakha loomingus leiab mõjutusi nii India, Aafrika kui Austraalia pärimusmuusikast. Kvarteti jõuline hääl ja suur hääleulatus loovad helimaastiku, mis ei hooli riigipiiridest, kuid mille juured on kindlalt Ukraina kultuuris. Nende muusika, mis ühendab Ukraina folkloori ja teatri, on intiimne ja mässumeelne. Oma loomingus kuulutavad nad kultuurilise ja kunstilise vabanemise sõnumit.

Kontsert Alexela Kontserdimajas 27. augustil kell 19.

Nädal varem, 18. augustil, külastab aga Viljandi Pärimusmuusika Aita ansambel Lõuna-Itaaliast – Lalala Napoli.

Napolist, Vesuuvi külje alt saabunud mehed toovad kaasa pulbitseva energia ja särtsakad rütmid.

Lalala Napoli on leidnud inspiratsiooni nii tarantellast kui ka iidsest Napoli „tehnomuusikast“, luues silla tänase ja tulevikumuusika vahele. Kontserdil kohtuvad Vahemere ja Kesk-Euroopa muusikatraditsioonid. Ansambel täiustab tarantella transsi tekitavaid omadusi kahe akordioni, viiuli, kontrabassi, trummide ja elektrikitarri helide abil ning lubab külastajatele pakkuda lustlikku ja metsikut elamust.

Kontsert Viljandi Pärimusmuusika Aidas 18. augustil kell 20.

„Mul on väga hea meel, et sellised artistid nagu Dakha Brakha ja Lalala Napoli jõuavad Eestisse! Koroonajal kõige valusamalt pihta saanud meelelahutusaldkonda kuuluv muuusikasektor on taastumas ning bändid hakkavad jälle tuuritama. Esimesed pääsukesed on eriti märgilised ning olen kindel, et publik võtab nad soojalt vastu,“ sõnas Eesti Pärimusmuusika Keskuse juhataja Tarmo Noormaa.

  • Mõlema kontserdi piletid on saadaval Piletilevis.
Head Uudised GoodNews