1. Avaleht
  2. Tunnustus
  3. Algab konkurss “Aasta betoonehitis 2021”
Algab konkurss “Aasta betoonehitis 2021”

Algab konkurss “Aasta betoonehitis 2021”

Eesti Betooniühing ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit kuulutasid välja konkursi „Aasta betoonehitis 2021”.

„Eesti ehitusmaastikul käib vilgas tegevus ja sellel aastal valmib hulgaliselt vajalikke ehitisi. Ootame valmivaid betoonehitisi meie võistlusele,” ütles ühingu juhatuse esimees Imre Leetma.

Konkursile võib esitada ehitisi – hooneid ja rajatisi – mis antakse tellijale üle 2021. aasta jooksul; ehitisi, mida ei ole antud konkursile varem esitatud; esitada võib ka konstruktsioone ja menetlusi.

Võidab objekt või menetlus, kus oluline panus on olnud Eestis registreeritud ettevõtjate tööl ja Eestist tarnitud betoonmaterjalidel. Võidutöö valimisel arvestatakse objekti projekteerimise ja ehitamise professionaalsust ning nõudlikkusastet, kvaliteeti ja innovaatilisust.

Peaauhind kuulub võiduidee autorile. Äramärkimist leiavad võitnud objekti tellija, projekteerija, ehitaja, raketise tarnija, betoontoodete tootja ja betooni tarnija.

Žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Kunda Nordic Tsemendi ja ehitusajakirjanduse esindajad. Žürii kokkukutsujana toimib konkursi korraldaja.

Tööde esitamise tähtaeg on 3. detsember. Võitja kuulutatakse välja betoonipäeval märtsis.

2020. aasta betoonehitiseks valiti Laaneotsa maja Harjumaal.

Head Uudised GoodNews