1. Avaleht
  2. Kultuur
  3. Film
  4. Algas kandideerimine Pimedate Ööde filmifestivali praktikaprogrammi
Algas kandideerimine Pimedate Ööde filmifestivali praktikaprogrammi

Algas kandideerimine Pimedate Ööde filmifestivali praktikaprogrammi

Täna algas kandideerimine 2024. aasta Pimedate Ööde filmifestivali praktikaprogrammi. Pakkumisi jagub turundusest, tõlketöö ja telesisu produtseerimiseni välja. Konkurss kestab 15. maini.

Sel aastal on valikus 35 erinevat pakkumist, 14 erinevas valdkonnas. Praktikakohti on pakkuda nii turunduses, kommunikatsioonis, ürituste produktsioonis, partnersuhetes, piletimüügis, tõlkimises kui ka näiteks töös vabatahtlike ja filmikülalistega. Lisaks saab end proovile panna festivali erikanali PÖFF TV sisu ja eksklusiivsete intervjuude loomisel. Praktikante ootavad ka alafestivalid PÖFF Shorts ja Just Film ning filmitööstuse professionaalidele keskendunud Industry@Tallinn & Baltic Event.

Praktikakohti on pakkuda nii turunduses, kommunikatsioonis, ürituste produktsioonis, partnersuhetes, piletimüügis, tõlkimises kui ka näiteks töös vabatahtlike ja filmikülalistega. Lisaks saab end proovile panna festivali erikanali PÖFF TV sisu ja eksklusiivsete intervjuude loomisel.

Eelmisel aastal käivitas PÖFF 27. festivaliks praktikaprogrammi esmakordselt. “Meil oli hea meel näha, et kohe esimesel aastal oli huvi meie praktikapakkumiste vastu suur. Kandidaate oli umbes topelt rohkem kui pakutavaid kohti” võtab eelmist aastat kokku PÖFFi personalikoordinaator Marleen Vitsut, toona võeti vastu 64 praktikanti.

PÖFFi praktikale oodatakse nii tudengeid, kutsekoolide õpilasi kui ka Eesti Töötukassa tööpraktika huvilisi. Praktikale kandideerimine kestab 15. maini ning kõigi kandidaatidega võetakse ühendust hiljemalt juunikuu jooksul. Praktikaperioodi algus on sõltuvalt positsioonile vahemikus august-november. Vabade kohtade olemasolul toimub lisakandideerimine ka augustis.

PÖFFi praktikale oodatakse nii tudengeid, kutsekoolide õpilasi kui ka Eesti Töötukassa tööpraktika huvilisi.

PÖFFi administratiivjuht Mikk Granström soovitab huvilistel kindlasti kandideerida: “PÖFF praktikaprogrammi eesmärk on tuua uusi inimesi festivali juurde, kes tulevikus võiks end siduda filmifestivali korraldamisega. Samuti on see suurepärane võimalus näha ühe suursündmuse köögipoolele ja end täiendada tõeliselt mitmekesises keskkonnas”.

PÖFF praktikaprogrammi eesmärk on tuua uusi inimesi festivali juurde, kes tulevikus võiks end siduda filmifestivali korraldamisega.

Kui aga pole tudeng, kutsekooli õpilane ega Töötukassa tööpraktika huviline, kuid on soovi siiski PÖFFi hundikarjaga liituda ja festivalimelust osa saada, siis on sügisel võimalik liituda meie tublide vabatahtlike ridadega.

  • Pimedate Ööde filmifestival on üks Põhja- ja Ida-Euroopa suurimaid filmifestivale, mis paistab silma ka rahvusvahelisel tasandil, kuuludes maailma 15 A-kategooria filmifestivali hulka.
  • Festivalinädalatel muutub PÖFFi tiim koos vabatahtlike, praktikantide, projektipõhiste ja aastaringsete töötajatega ligi 700-liikmeliseks hundikarjaks.
  • Praktikale Pimedate Ööde filmifestivali saab kandideerida 15. maini. Rohkem infot PÖFFi kodulehelt.
Head Uudised GoodNews